Skip to content Skip to footer

Rodzinne wakacje nad Bałtykiem

Pandemia pokrzyżowała wielu z nas plany, także te dotyczące zagranicznych wyjazdów. Jednak jest to okazja, by od nowa poznać nasze lokalne atrakcje. Jak zorganizować ciekawe i bezpieczne wakacje nad morzem z dziećmi? Poznaj atrakcje turystyczne Trójmiasta i wypocznij wśród pięknego krajobrazu.

Dlaczego warto podróżować lokalnie

Wielu z nas przyzwyczaiło się już do urlopów za granicą, jednak obecnie wiąże się to z dużym ryzykiem zachorowania, kwarantanny na granicach i podobnych sytuacji, które trudno przewidzieć. Jest to szczególnie uciążliwe dla osób podróżujących z dziećmi.

Wyjazdy lokalne nie są obarczone tym ryzykiem. Dodatkowo podczas wakacji nad morzem z dziećmi możemy lepiej poznać polskie zabytki i przypomnieć sobie wycieczki z czasów naszego własnego dzieciństwa.

Gdzie się zatrzymać?

Jeśli chcemy uniknąć ścisku w najpopularniejszych nadmorskich hotelach i hostelach, a nie jesteśmy gotowi na biwakowanie pod gołym niebem, możemy zdecydować się na wynajęcie domku letniskowego albo pobyt w gospodarstwie agroturystycznym. Będzie to na pewno ciekawa i wygodna opcja dla rodziny z dziećmi.

Wiele gospodarstw agroturystycznych oprócz przyjaznych warunków wynajmu zapewnia lokalną kuchnię. Dla dzieci dodatkową atrakcją jest oferowana niekiedy możliwość przyjrzenia się pracy gospodarstwa, na przykład ze zwierzętami.

Nadmorskie atrakcje

Wakacje nad morzem z dziećmi to przede wszystkim relaks na plaży – budowanie zamków z piasku i zażywanie kąpieli, morskich i słonecznych. Możemy również wybrać się w rejs, na przykład w okolice wyspy Wolin, czy choćby po to, by zobaczyć wokół siebie pełne morze. Nadmorskie powietrze ma również korzyści zdrowotne.

Jeśli zdecydujemy się zwiedzać, w Trójmieście z pewnością nie zabraknie nam atrakcji turystycznych, które można wyliczać bez końca. Statek-muzeum „Dar Pomorza” w Sopocie, sopockie molo i Opera Leśna, Stocznia Gdańska wraz z Europejskim Centrum Solidarności, Muzeum Narodowe w Gdańsku czy Akwarium Gdyńskie to tylko część miejsc, które warto odwiedzić.