Skip to content Skip to footer

Czy laserowe zamykanie naczynek jest bolesne?

Wiele kobiet zastanawia się, jak przebiega zamykanie naczynek, a także czy jest to bolesny proces. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego zabiegu oraz zapoznać się z jego najważniejszymi aspektami.

Laserowe zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek związane jest z oddziaływaniem lasera na naczynia krwionośne. Proces ten realizowany jest w ramach tak zwanej fototermolizy selektywnej. Na skutek działania ciepła lasera niszczone są pewne struktury naczynek, co sprawia, że ulegają one zamknięciu. Hemoglobina wychwytuje światło lasera w uszkodzonych naczyniach krwionośnych, a jego energia przekształcana jest w ciepło. Dzięki rozpadowi ściany naczynia możliwe jest jego zamknięcie się, co jest pożądanym działaniem w całym procesie.

Przebieg zabiegu zamykania naczynek

Zamykanie naczynek Katowice trwa od kilku do nawet trzydziestu minut, co jest zależne od stopnia zaawansowania problemów skórnych. Lekarz przykłada do skóry głowicę lasera, a następnie wiązka promieniowania laserowego oddziałuje na naczynia krwionośne, co powoduje uszkodzenie ich struktury. Dzięki temu możliwe jest zamknięcie naczynek. Po zabiegu skóra się regeneruje, co może trwać nawet do dwóch tygodni. W tym czasie kluczowe jest odpowiednie nawilżanie skóry, co powinno być czynione w sposób regularny.

Czy zamykanie naczynek jest bolesne?

Wiele osób zastanawia się, czy Zamykanie naczynek katowice jest bolesnym zabiegiem. Jednak można stwierdzić, że ten rodzaj zabiegu nie jest bardzo bolesny i zdecydowanie nie wymaga stosowania znieczulenia. Jednak podczas zabiegu możliwe jest odczuwanie lekkiego dyskomfortu na skórze, który może objawiać się na przykład mrowieniem, szczypaniem lub odczuwaniem ciepła. W przypadku osób o niskim progu bólu możliwe jest odczuwanie niewielkich dolegliwości bólowych, jednak nie powinny być one uciążliwe.

Kiedy ból jest odczuwalny?

Kolejną istotną kwestią jest wybór odpowiedniego momentu na przeprowadzenie tego rodzaju zabiegu. W przypadku kobiet dolegliwości bólowe mogą się wiązać ze zmianami poziomu stężenia estrogenów we krwi, dlatego warto zwrócić uwagę, w którym dniu cyklu jest się najbardziej wrażliwym na ból. Najczęściej największe dolegliwości bólowe odczuwane są podczas miesiączki, a także bezpośrednio przed nią.