Skip to content Skip to footer

Rower ozdobą pokoju

Niestandardowe urządzanie pokoi jest dzisiaj w modzie. Interesujące dodatki, oryginalne pomysły, to wszystko jest wysoko cenione. Z pewnością, interesującym, a jednocześnie praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie na ścianie w pokoju roweru. Przy pomocy wieszaka na rower nie jest to wcale zbyt trudne.

Rower na ścianie – oryginalne i praktyczne

Z pewnością, dla wielu osób wieszanie roweru to nieco dziwny pomysł. Jakby się jednak nad tym zastanowić, ma to dużo sensu. Rower w miejscu, gdzie przeważnie znajduje się obraz, czy też plakat, zaskakuje. Nikt nie powie, że wieszak na rower na ścianie w pokoju mieszkalnym to coś zwyczajnego. Z drugiej strony natomiast, jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne.

Niewątpliwie, rower nie jest małych rozmiarów przedmiotem, który można upchnąć gdziekolwiek. Decydując się na przechowywanie go w pokoju obok biurka czy łóżka trzeba liczyć się z zagraceniem pokoju, nawet jeśli nie należy do najmniejszych. Jednakże, nieco inaczej wygląda sytuacja, jeśli rower nie będzie stał na podłodze, lecz zawiśnie na wieszaku na rower.

Gdzie zamontować wieszak?

Po podjęciu decyzji o wykorzystaniu wieszaka na rower trzeba jeszcze zdecydować, gdzie go umieścić. Oczywiście, miejsce wieszaka jest na ścianie, jednak w której części pokoju najlepiej go umieścić? Generalnie, wybór konkretnego miejsca na ścianie zależy do tego, jaką wizję urządzenia pokoju ma jego mieszkaniec. Jednakże, pewnych miejsc lepiej jest unikać.

Przykładowo, nie poleca się raczej wieszania roweru nad łóżkiem. Rzecz w tym, że może być to po prostu niebezpieczne. Dobry wieszak na rower posiada solidne mocowanie, niemniej jednak nigdy nie można być pewnym co do stanu ścian i ich wytrzymałości. Jeśli wieszak spadnie wraz z rowerem na łóżku może się to źle skończyć.

Jak wybrać odpowiedni wieszak na rower?

Wybór wieszaka wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Trzeba przede wszystkim wiedzieć już, gdzie ma on zawisnąć, zanim pójdzie się na zakupy. Ma to bowiem duże znaczenie dla podjęcia decyzji chociażby o tym, czy wieszak ma być pionowy czy poziomy.

Należy również zwracać uwagę na solidność materiałów oraz wszelkich łączeń między nimi. Bardzo ważne jest też mocne i solidne mocowanie, dzięki któremu można być spokojnym o utrzymanie się wieszaka na rowery na ścianie po zawieszeniu na nim dwukołowca. Dobrze też sprawdzić poziom skomplikowania mocowania, tak aby się upewnić, że będzie się w stanie samodzielnie powiesić wieszak.

Wieszaki na rowery kupisz na Calus-p.pl