Skip to content Skip to footer

Skąd wziąć psa?

Psy są najlepszymi przyjaciółmi ludzi, i właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się przygarnąć pod swój dach właśnie psa. Jednak pamiętajmy, że przed adopcją bądź kupnem pupila powinniśmy to przemyśleć. Musimy się przygotować na to, że przez kolejne lata będziemy poświęcać czas na codzienne spacery, zabawę i wizyty u weterynarza.

Skąd wziąć psa?

Psa możemy kupić w hodowli lub adoptować. To pierwsze rozwiązanie jest dobre dla osób, które marzą o konkretnej rasie. Musimy zwrócić uwagę na to, żeby hodowla była zarejestrowana. Dzięki temu mamy pewność, że psy tam żyjące są trzymane w dobrych warunkach. Rasowe psy możemy także kupić także przez portale z ogłoszeniami. Znajdziemy tam wiele osób, które posiadają psy na sprzedaż. Są to z reguły amatorskie hodowle. Na tego typu portalach często swoje psy wystawiają także profesjonalne hodowle, które dzięki temu zdobywają nowych klientów. Możemy także szukać ofert na portalach społecznościowych. Wystarczy wpisać psy na sprzedaż, a pokaże nam się wiele ofert hodowców, którzy właśnie tam szukają klientów.

Drugą opcją jest adopcja psa. W tym celu możemy udać się do schroniska w naszej okolicy. Znajdziemy tam wiele zwierząt czekających na nowy dom. Będą tam zarówno starsze pieski, jak i szczeniaczki. Jednak w schronisku raczej nie znajdziemy rasowych psów. Oprócz tego możemy także przeglądnąć portale z ogłoszeniami. Jest tam wiele ogłoszeń pod nazwą oddam psa za darmo. Ludzie z różnych przyczyn oddają młode i starsze pieski. Na portalach społecznościowych również znajdziemy psy do adopcji, po wpisaniu np. oddam psa. Adopcja jest dobrą opcją dla osób, które nie szukają konkretnej rasy.

Jak szukać psów do adopcji?

Ogłoszenia w internecie często mogą być dla nas mylące. Pod nazwą oddam psa za darmo może się kryć coś zupełnie innego. Handel psami przez internet jest nielegalny, co ma zapobiegać powstawaniu pseudo hodowli, w których zwierzęta są trzymane w tragicznych warunkach. Przez to osoby chcące sprzedać psa wystawiają ogłoszenia, w których informują o oddaniu psa. Jednak z reguły po zadzwonieniu do tej osoby dowiemy się, że psy są na sprzedaż. Często dopiero podczas odbioru nieuczciwy sprzedawca poinformuje nas, że psy nie są za darmo, tylko musimy zapłacić. Dlatego lepiej dopytać się o szczegóły podczas rozmowy telefonicznej.