Skip to content Skip to footer

Social media marketing – co to jest i jak działa?

W dzisiejszych czasach prowadzenie własnego biznesu, niezależnie od jego rodzaju, wymaga podejmowania szerokich działań marketingowych. Oczywiście są one zdecydowanie inne niż jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu. Dzisiaj już nikt nie wyobraża sobie promowania i reklamowania danej marki bez używania internetu oraz social mediów. Social media marketing stał się tak bardzo popularny, że jest wykorzystywany dosłownie przez wszystkich przedsiębiorców – nawet tych najmniejszych i najbardziej lokalnych. Jeżeli jesteś zainteresowany tego typu tematyką, to koniecznie zapoznaj się z właśnie tym wpisem – zostanie w nim dokładnie wytłumaczone prowadzenie social media oraz marketing w social media. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury!

Social media marketing – czym to dokładnie jest?

Social media marketing to zdecydowanie najbardziej popularna metoda prowadzenia reklamy. Jest ona wybierana przez dosłownie każdą firmę, niezależnie od tego czym się ona zajmuje oraz do jakiego grona odbiorców chce trafić. Najprościej tłumacząc jest to po prostu promowanie marki za pomocą portali społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram. Własnie za pomocą tych aplikacji utrzymuje się stały kontakt z klientami oraz jednocześnie stale powiększa się grono swoich odbiorców.

Prowadzenie social media – kto się tym zajmuje?

Jeżeli chodzi o marketing w social media, to tak jak zostało to już napisane na początku – dzisiaj takie działania są podejmowane przez praktycznie każdą markę i przez każdą firmę. W związku z takim stanem rzeczy, najczęściej prowadzenie social media pozostaje w rękach właściciela danej firmy lub w rękach zaufanych pracowników tej firmy. Jest to dobre rozwiązanie, chociaż z pewnością nie sprawdzi się w każdym przypadku. Jeżeli ktoś kompletnie nie zna się na social media i nie korzysta z nich na co dzień, to z całą pewnością nie będzie potrafił w ten sposób skutecznie promować daną markę lub firmę. Takie działania reklamowe powinny być zawsze podejmowane przez osoby odpowiedzialne i w pełni profesjonalne. W przeciwnym razie mogą przynieść wprost przeciwne do zamierzonych rezultaty.