Skip to content Skip to footer

Jak stosować biopreparaty do ścieków?

Jak dbać o przydomowe szambo, żeby to sprawnie funkcjonowało i nie wymagało częstych konserwacji i napraw? Co zrobić, żeby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu wydobywające się z przydomowej oczyszczalni ścieków? Odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi: biopreparaty. Preparaty biologiczne to w pełni naturalne i bezpieczne specyfiki, które mają bardzo korzystny wpływ na działanie szamba, a jednocześnie pozwalają znacznie obniżyć koszty jego użytkowania. Czym są, jak działają i jak je stosować, żeby przyniosły jak najlepszy efekt?

Czym są preparaty biologiczne do szamba?

Biopreparaty to szamba to nowoczesne, ale jednocześnie stuprocentowo naturalne mieszanki przeznaczone do stosowania do szamba. Zawierają bakterie oraz związki enzymatyczne, które przyczyniają się do szybszego usuwania resztek organicznych, a tym samym zmniejszenia objętości ścieków. Mogą występować w różnej formie – najczęściej spotykanie są proszki oraz granulaty, rzadziej żele. Sposób ich stosowania różni się w zależności od producenta, jednak wszystkie mają tę samą zasadę działania i mają za zadanie przyczynić się do uzdatnienia kanalizacji i ulepszyć funkcjonowanie przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie korzyści płyną ze stosowania biopreparatów

?

Dlaczego warto stosować preparaty biologiczne? Przede wszystkim ze względu na ich wielowymiarowe działanie, którego efektem jest sprawne działanie szamba i spadek kosztów jego utrzymania oraz napraw. Na czym polega zasada działania biopreparatów? Otóż zawarte w nich bakterie i związki enzymatyczne rozkładają resztki organiczne i powodują oddzielanie się osadu od płynów, a tym samym sprawiają, że objętość ścieków zmniejsza się. W efekcie można spodziewać się niższych opłat za utrzymanie szamba, bo ścieków jest zwyczajnie mniej. Inne zalety stosowania biopreparatów to obniżenie toksyczności ścieków oraz zlikwidowanie nieprzyjemnej woni, które zwykle roztacza się wokół szamba. Tym samym właściciele domu i ich najbliższe otoczenie nie są narażeni na wdychanie nieprzyjemnych zapachów oraz na kontakt z zawartymi w powietrzu toksynami.

Jak używać biopreparatów do szamba?

Biopreparaty ze sklepu http://sklepekozet.pl/ stosuje się w różny sposób w zależności od producenta. Jedne umieszcza się w muszli klozetowej, inne od razu w szambie. Najważniejsze, żeby osiągnąć zamierzony cel, to czytanie instrukcji dołączonej do produktu przez producenta. Ten wskazuje zarówno dawkę jak i sposób jej aplikacji, doradza także, jak postępować, żeby efekt był maksymalnie zadowalający. Na ulotce klient przeczyta też, jak często powtarzać zabieg, żeby utrzymać szambo w dobrym stanie.