Skip to content Skip to footer

Szmaragdowa zieleń w Twojej sypialni

Sypialnia jest ważnym w naszym życiu miejscem, w którym wypoczywamy, śnimy i zbieramy siły na każdy kolejny dzień. Dlatego też komfort, przytulność i odpowiedni wygląd tego miejsca, jest dla nas kwestią tak istotną – w końcu nie bez przyczyny mówi się, że lepszy sen, to lepsze życie!

Pościel szmaragdowa – ponadczasowy klasyk w sypialni

Jednym z elementów, który rzutuje na wygląd całej sypialni, a także na jakość naszego snu, jest pościel pod którą śpimy. Oprócz tego, że powinna być ona kompletna i czysta, ważny jest również sam jej wygląd i estetyka. Jednym z trendów, które powracają jak bumerang, są poszewki na kołdry i poduszki w kolorach szmaragdowej zieleni. W zależności od wybranego wzoru i materiału, mogą one nadać naszej sypialni nutkę elegancji, świeżości, stonowania czy lekkości. Pościel w tym odcieniu zieleni szczególnie pięknie wygląda na satynie, jednak również klasyczna bawełna, a nawet flanela mogą wywołać zamierzone przez nas efekty.

Dlaczego warto wybierać odcienie zieleni do pokojów sypialnych?

Kolor zielony od wielu już lat dominuje w wielu sypialniach na całym świecie. Dlaczego tak chętnie wybieramy właśnie te barwy? Być może dlatego, że zieleń to kolor natury: szumiących drzew, pachnących traw czy bujnej, zdrowej roślinności w pełnym rozkwicie.Podobno kolor zielony, wraz ze swoimi wieloma odcieniami, sprawia że jesteśmy spokojniejsi, łatwiej odnajdujemy koncentrację i pogodę ducha, co pozwala nam na lepszej jakości wypoczynek. Natomiast barwa szmaragdowa, szczególnie kojarzona jest z właśnie z spokojem, dostojnością i kontemplacją, dlatego też pościel w takim kolorze świetnie sprawdzi się w harmonijnej, dobrze skomponowanej sypialni, w której będzie można śmiało marzyć i odpoczywać od trudności dnia codziennego.

Z jakimi elementami wystroju dobrze komponuje się pościel w barwach szmaragdu?

Pościel szmaragdowa szczególnie dobrze wygląda w jasnych sypialniach, gdzie jej ciemna zieleń odcina się na tle białych czy delikatnie szarych ścian. Jednak taka pościel wcale nie musi być jednolita, efektownym motywem jest na przykład szmaragdowa pościel z deseniem marmuru (która świetnie sprawdzi się w sypialni młodzieżowej) czy z aplikacjami kwiatowymi, geometrycznymi lub bardziej fikuśnymi wzorami, jak na przykład mandala czy łapacze snów.Do takiej pościeli zawsze warto dodać kilka małych poduszek, przykładowo w kolorze ścian albo mebli, które świetnie przełamią kolor. Dopasować można również drobne elementy wystroju, takie jak ozdobne kosze, stojąca lampa czy niewielka pufa, które wspólnie stworzą harmonijną całość.