Skip to content Skip to footer

Pomysły na urządzenie łazienki

Urządzenie łazienki to spore zadanie, do którego trzeba podejść na spokojnie, aby wszystko dobrze zaplanować, a następnie zrealizować. W końcu remont łazienki to problem dla normalnego funkcjonowania rodziny, dlatego lepiej łazienkę urządzić raz, tak by świetnie prezentowała się przez długi czas.

Prysznice prostokątne

Podczas urządzania łazienki bardzo często pojawia się dylemat, czy zdecydować się na prysznic, czy też na wannę. Warto wziąć pod uwagę własne preferencje, ale również to, jak duże jest pomieszczenie, w którym zorganizowana jest łazienka. Nie da się ukryć, że wanna zwykle zajmuje dużo więcej miejsca, za to w małych łazienkach trzeba będzie z niej zrezygnować. Wtedy lepiej sprawdzi się prysznic. Prysznice prostokątne są na tyle przestronne i duże, że można z nich swobodnie korzystać. Prysznice prostokątne szczególnie sprawdzają się w łazienkach, w których prysznic zorganizowało się bez brodzika. Oczywiście trzeba to wcześniej zaplanować, ponieważ taki prysznic wymaga odpowiedniego przygotowania posadzki. Należy między innymi uzyskać spad, aby woda swobodnie odbywała do odpływu i nie tworzyła kałuży na podłodze w łazience. Prysznic prostokątny świetnie prezentuje się w każdej łazience, kabina w takim kształcie jest nowoczesna, dlatego dobrze wygląda w prostych i minimalistycznych aranżacjach łazienki.

Gdzie kupić prysznice prostokątne?

Jeżeli kupuje się klasyczną kabinę prysznicową w prostokątnym kształcie, najlepiej znaleźć ją po prostu w sklepach z materiałami budowlanymi oraz akcesoriami do wykończenia łazienki. To właśnie tam jest największy wybór, a także dosyć przystępne ceny. Jeżeli natomiast robi się prysznic bez brodzika, często trzeba zamawiać szyby do wykonania kabiny prysznicowej na wymiar u szklarza. W tym drugim przypadku trzeba liczyć się z większymi kosztami, ponieważ duża kabina prysznicowa w kształcie prostokąta najczęściej kosztuje sporo. Trzeba jednak przyznać, że to właśnie takie prysznice wyglądają bardzo nowocześnie i pięknie prezentują się na przykład w pokojach kąpielowych.