Skip to content Skip to footer

W jaki sposób powinien zostać wykonany montaż saun?

Nie wszyscy oczywiście mają świadomość, że montaż saun jest możliwy praktycznie w każdym domu. Ponadto nie musi to być bardzo duża inwestycja. Warto również mieć świadomość, że montaż saun może zostać wykonany samodzielnie bez pomocy fachowców. W jaki sposób tego dokonać?

W jaki sposób powinien zostać przeprowadzony montaż saun?

Pierwszym etapem będzie montowanie ścian. W tym celu konieczne będzie ustawienie ścian w odpowiedniej kolejności, która została podana w instrukcji przez producenta. Warto pamiętać, aby ich nie skręcać. Montaż sauny powinien zostać rozpoczęty od narożnika.

Kolejnym etapem procesu montażu saun jest łączenie elementów ścian. Należy tutaj po kolei dosuwać kolejne elementy do tych, które zostały już wcześniej zamontowane, a następnie łączyć je od góry właściwymi metalowymi łącznikami.

Co należy zrobić dalej?

Trzecim krokiem będzie wiercenie otworów na przewody. W miejscach, gdzie będą znajdowały się oparcia z podświetleniem należy wiercić otwory, a następnie przeprowadzać przez nie odpowiednie przewody.

W czwartym etapie należy właściwie zamontować ościeżnicę. Warto pamiętać, że ościeżnica drzwi w zdecydowanej większości przypadków będzie przygotowana przez producenta w zupełnie osobnym elemencie ściany. Z kolei skrzydło powinno się zamontować na końcu.

Jakie będą kolejne kroki montażu sauny?

Piąty etap polega na właściwym zamontowaniu elementów sufitu. Trzeba w tym celu zamocować sufit zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta sufit.

W szóstym kroku konieczne będzie przykręcenie wsporników na ławki. Należy pamiętać w tym etapie, aby po prawidłowym zamocowaniu konstrukcji kabiny odpowiednio zabudować wnętrze. W tym celu trzeba do ścian przykręcić wsporniki, na których zostaną zamocowane ławki.

Jak będą przebiegały kolejne etapy montowania sauny?

Następnie należy właściwie przytwierdzić elementy ławek. W etapie tym wystarczy odpowiednio, zgodnie z instrukcją przytwierdzić osłony oraz oparcia pod ławkami.

Kolejnym krokiem jest właściwe przymocowanie listew wykończeniowych. trzeba tutaj zamocować narożne i przysufitowe listwy wykończeniowe.

Bardzo istotnym etapem montażu saun będzie założenie kratek w otworach wentylacyjnych. W otworze wylotu powietrza, który został już wcześniej przygotowany pod sufitem, należy zamocować kratkę z odpowiednią regulacją.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw