Skip to content Skip to footer

Zalety medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem i zainteresowaniem. Choć przez wielu ludzi wciąż traktowana bywa lekceważąco, trzeba podkreślić, że lifting szyi, biustu czy laserowe zabiegi na twarz często poprawiają komfort życia i w dużym stopniu wpływają na lepsze samopoczucie. Jakie są główne zalety medycyny estetycznej?

Duży wybór zabiegów

Atutem medycyny estetycznej jest bardzo szeroki zakres działań. Oferta klinik jest tak bogata, że niemal każda osoba może znaleźć coś, z czego chętnie skorzysta w celu usunięcia niedoskonałości. Do wyboru jest choćby złuszczanie naskórka, lifting szyi, usuwanie zbędnego owłosienia, ujędrnianie biustu, laserowy lifting twarzy, modelowanie brzucha, usuwanie rozstępów i eliminacja cellulitu. Niektóre zabiegi (np. lifting ust) mają służyć przede wszystkim podkreśleniu urody, natomiast zadaniem innych jest terapia i usuwanie objawów chorób czy nieprawidłowości, takich jak m.in. trądzik, nadpotliwość, bruksizm, wady zgryzu, blizny po urazach lub operacjach.

Dobre efekty w krótkim czasie

Wielu osobom bardzo zależy na ładnym wyglądzie poszczególnych elementów ciała. Piękna skóra, proporcjonalna sylwetka, brak oznak starzenia – to główne marzenia pacjentów. Medycyna estetyczna rozwija się tak szybko, że dzięki nowoczesnym urządzeniom i technikom działania, można w bardzo krótkim czasie po zabiegu zauważyć pierwsze, korzystne zmiany wyglądu. Lifting ust zrobiony w ciągu kilkunastu czy kilkudziesięciu minut daje wspaniały rezultat w postaci jędrnych, podniesionych warg. Podobnie jest ze skórą na szyi, którą również można poddać zabiegom odmładzania. Od lat zainteresowanie wzbudza też laserowy lifting twarzy, który wykonuje się szybciej i sprawniej niż operację. Pacjentka już po kilku dniach, gdy znikną ewentualne obrzęki czy zaczerwienienia, może cieszyć się piękną cerą pozbawioną bruzd, zmarszczek czy blizn.

Bezpieczeństwo i brak bólu

Ogromną zaletą medycyny estetycznej jest fakt, że zabiegi są bardzo bezpieczne i zwykle bezbolesne (w wielu przypadkach stosowane jest znieczulenie miejscowe). Jednocześnie ich nieduża inwazyjność nie ma wpływu na skuteczność i ostateczny rezultat działań specjalisty. Dzięki temu pacjenci opuszczają gabinet zadowoleni, w bardzo krótkim czasie po przeprowadzeniu wszystkich czynności medycznych. Przykładem jest tu laserowy lifting twarzy i szyi lub modelowanie ust.