Skip to content Skip to footer

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Każdy właściciel firmy zdaje sobie sprawę z tego, że konieczne jest prowadzenie jej księgowości i rozliczanie się z podatków. Mało jednak kto ma na to czas, albo posiada do tego odpowiednie umiejętności. Dlatego też wiele osób nawiązuje współprace z biurem rachunkowym. Przed zdecydowaniem się na wybór konkretnego, warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii.

Doświadczenie

Przede wszystkim biuro księgowe w Katowicach powinno się wybierać pod względem doświadczenia jego pracowników. Im tak naprawdę dłużej firma taka działa na rynku, tym większe prawdopodobieństwo tego, że jest naprawdę dobra w tym co robi. Nic nie jest w stanie nauczyć więcej, niż odpowiednio długo odbyty staż pracy. Dlatego też nie warto decydować się na nawiązywanie współpracy z biurem, które dopiero co zostało otworzone. Księgowość katowice jest bardzo trudną dziedziną i wybranie osoby, która będzie ją prowadziła może wpłynąć na obniżenie płaconych podatków. Stąd też warto sprawdzić, jak długo określone biuro rachunkowe działa na rynku, zanim zdecydujemy się na nawiązanie z nim współpracy.

Certyfikaty

Ponadto warto sprawdzić również, czy przynajmniej część pracowników takiego biura posiada odpowiednie dokumenty świadczące o posiadanych umiejętnościach. Księgowości niestety ale nie da się nauczyć od tak. Dlatego też lepiej w tym będą sprawdzały się osoby, które ukończyły odpowiednie studia, albo jakiekolwiek kursy. Widząc takie dokumenty można dopiero mieć pewność tego, że określona osoba naprawdę zna się na tym co robi. Jeżeli pracownicy nie chcą okazać takich dokumentów, to raczej nie warto nawiązywać z takim biurem współpracy. Tak naprawdę do prowadzenia biura rachunkowego nie jest wymagane zdobycie jakichkolwiek kwalifikacji. W konsekwencji biuro takie może założyć każdy, a nie każdy zna się na prowadzeniu księgowości wystarczająco. W momencie, kiedy będzie trudniejsze rozliczenie, to osoba taka nie będzie potrafiła zwyczajnie sobie z nim poradzić.

Opinie

W dzisiejszych czasach opiniuje się tak naprawdę wszystko. Dlatego też, jeżeli określone biuro rachunkowe już jakiś czas działa na rynku, to nie będzie problemu ze znalezieniem opinii na jego temat. Nikt nie będzie w stanie ocenić jakości usług świadczonych przez biuro, niż osoby, które z nich korzystały. Dlatego też warto wybierać tylko takie biura, które posiadają bardzo wiele pozytywnych opinii w internecie. Oznaczać to będzie, że klienci byli zadowoleni ze świadczonych usług i najprawdopodobniej pracownicy takiej firmy wykonują swoje obowiązki profesjonalnie, a także posiadają odpowiednie umiejętności i doświadczenie konieczne do prowadzenia księgowości.