Skip to content Skip to footer

Jak wybrać stomatologa w Nowej Hucie?

Nowa Huta to obecnie coraz prężniej rozwijająca się dzielnica Krakowa. Nic dziwnego zatem, że jego mieszkańcy coraz bardziej dbają także o jakość swojego uśmiechu. Pytane jednak pojawia się dość zasadnicze, a mianowicie, jakby tu znaleźć stomatologa w Nowej Hucie?

1 krok – poszukiwania w Internecie i wśród znajomych

Przede wszystkim na początek należy zebrać ogólny dość wywiad, który stomatologi Nowa huta sprostałby naszym wymaganiom. W związku z tym warto spojrzeć przede wszystkim do Internetu oraz podpytać znajomych czy przepadkiem nie mają kogoś poleconego. O co jednak w zasadzie mamy pytać? Co warto sprawdzić ?

Przede wszystkim warto sprawdzić jakie opinie i komentarze ma dany dentysta Nowa Huta. Nie będzie to oczywiście najbardziej wiarygodne źródło informacji, niemniej jednak pomoże nam oddzielić tych dentystów, którzy są ewidentnie kiepscy. Dalej warto sprawdzić, jakie doświadczenie ma dany stomatolog Nowa Huta, czy na pewno wywiązuje się ze swoich zadań sprawnie, czy pogłębia swoją wiedzę na kursach itp.

2 krok – czy na pewno umowa z NFZ?

Dużo ludzi niestety popełnia dość tragiczny błąd i szuka wyłącznie placówek, które mają umowę z NFZ. Najczęściej jest to dość tragiczne w skutkach. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że standardowo i statystycznie rzecz ujmując lepszy stomatolog Nowa Huta będzie wolał pracować raczej w salonie prywatnym.

To jednak nie wszystko. Tak naprawdę bowiem NFZ nie refunduje bardzo sporej ilości zabiegów stomatologicznych. Dlatego też stomatolog Kraków Nowa Huta jest w stanie wykonać nam jedynie naprawdę najbardziej podstawowe zabiegi za darmo albo też plomby amalganatowe – czyli te srebrne . Za całą resztę niestety i tak musimy zapłacić a na dodatek niestety będziemy czekać w sporych kolejkach.

3 kor – stomatolog Kraków Nowa Huta wizyta kontrolna

Następnym krokiem jest odbycie wizyty kontrolnej u danego stomatologa w Nowej Hucie. Wówczas bowiem przekonamy się, czy dany dentysta Nowa Huta rzeczywiście bada dobrze i dokładnie zęby, czy posiada nowoczesny sprzęt.

Warto także nie decydować się na leczenie wszystkich zębów naraz, jeśli mamy jakiś problem, albo też niewykonywanie protez mostów itp. w ciągu jednej wizyty. Zawsze lepiej jest przetestować danego stomatologa, czy na pewno zajmuje się dobrze naszym zębem, czy nic się tu nie dzieje podejrzanego. Oczywiście wiadomo, że trudno będzie nam zweryfikować działania profesjonalisty, jednak bardzo wysokie, czy bardzo niskie ceny, objawy niepożądane itp., zdecydowanie powinny nas zaniepokoić.