Skip to content Skip to footer

Wymiana wyświetlacza w serwisie czy domu?

Uszkodzony wyświetlacz w telefonie komórkowym warto wymienić na nowy ekran, by móc w pełni korzystać ze swojego urządzenia. Naprawę najlepiej zlecić pracownikom serwisu, którzy mają doświadczenie w takich działaniach. Jednak niektórzy postanawiają zrobić to samodzielnie w domu.

Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Przyjrzyjmy się im.

Naprawa w serwisie

Zaniesienie uszkodzonego telefonu do profesjonalnego serwisu wydaje się najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem. Oddając telefon w sprawdzone ręce nie musimy przejmować się tym, jak i co zrobić. Po prostu dostajemy już naprawiony telefon.

Zniechęcać do tego mogą koszty naprawy, które niekiedy wynoszą nawet około 400 zł. Nie w każdym miejscu są one takie same. Warto zatem na początku odwiedzić kilka różnych punktów i poznać ceny napraw.

Dobrym pomysłem może być samodzielny zakup nowego wyświetlacza i dostarczenie go do serwisu wraz z telefonem. Dzięki temu płacimy tylko za usługę, a nie nowy element. Pracownik serwisu wykorzystuje odpowiedni klej przewodzący do LCD i naprawia nasz sprzęt.

Samodzielna wymiana

Wymiana wyświetlacza na własną rękę jest możliwa przy znajomości budowy telefonu i posiadaniu odpowiednich produktów do tego. Powinny to robić jedynie osoby, które mają doświadczenie w tym, gdyż bardzo łatwo uszkodzić telefon podczas tego zajęcia.

Poza tym samodzielna wymiana ekranu może zająć dużo czasu. Potrzeba przy tym dużej precyzji i zdolności manualnych, by odpowiednio nałożyć klej przewodzący do lcd i przymocować nową część.

Największym plusem tego rozwiązania jest cena. Profesjonalne kleje używane w salonach można kupić już za kilka złotych, a cena nowego ekranu uzależniona jest od modelu telefonu. Warto pamiętać, by kupować oryginalne części ze sprawdzonych źródeł, gdyż tylko one zapewnią prawidłowe działanie telefonu po dobrej naprawie.

Różnica w cenie

Koszt naprawy telefonu w serwisie jest znacznie wyższy niż samodzielne działanie. Płacimy nie tylko za nowe elementy, ale przede wszystkim usługę, której wykonywanie jest oparte na wiedzy i doświadczeniu.

Decydując się na przekazanie telefonu do serwisu musimy zapłacić około 200-300 złotych więcej niż przy samodzielnej pracy. Dokładna cena zależy od konkretnego punktu oraz rodzaju i wielkości telefonu. Warto jednak pamiętać, że profesjonalny serwis powinien zagwarantować nam prawidłowe działanie telefonu po wymianie, czego my sami nie zawsze sobie zapewnimy.

Klej przewodzący do lcd dostępny jest w ofercie Elektronika.mcc.pl.