Skip to content Skip to footer

Zwalczanie pasożytów zewnętrznych

Zwalczanie pcheł, wesz, much to nasz obowiązek, który pozwoli naszym domownikom na spokojniejsze życie. Dlaczego niektóre owady są groźne i dlaczego powinniśmy poważnie podejść do ich zwalczania? Dlaczego niektóre z nich są tak denerwujące i nie jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić po prostu je odganiając?

Pchły zwalczanie – czy to dobre rozwiązanie?

Walka z meszkami, pchłami, kleszczami to absolutna konieczność! Ograniczymy cierpienie fizyczne i psychiczne zwierzęcia, wyrywając go z opresji. Warto pamiętać, że ukąszenia meszek i obecność pcheł na sierści psa jest dla niego ogromnym dyskomfortem i nie lada problemem. Dbajmy o pełne zdrowie naszych pupili. Nie warto tej sprawy bagatelizować, ponieważ nawet całkowicie sprawne zwierzę, jednakże dotknięte np. obecnością pcheł tracą na wigorze i sprawności. Obecność niebezpiecznych owadów wiąże się z jeszcze jedną ważną kwestią – ich ukąszenia mogą powodować duże bąble, które w przypadku reakcji alergicznej, mogą być niebezpieczne dla dziecka. Poważna reakcja alergiczna to wielkie zagrożenie dla zdrowia i życia, dlatego walka z meszkami, pchłami i wszami powinna być naszym punktem honoru!

Meszki zwalczanie, pchły zwalczanie – czy to karkołomne zadanie?

Meszki zwalczanie to nie musi być ogromne wyzwanie! Istnieją specjalistyczne preparaty, przebadane laboratoryjnie, które pomagają nam w zwalczaniu pasożytów. Musimy z nich korzystać z dużą rozwagą, ponieważ są to niezwykle silne środki chemiczne! Leki wykorzystywane w zwalczaniu owadów kąsających powierzchnię skóry zwierząt przez długi czas pozostają w organizmie psa czy kota, zatem efekt ich działania trwa bardzo długo. Są także nieco bardziej prozaiczne sposoby, które pomagają w profilaktycznym zwalczaniu pcheł. Warto zachować kilka pomysłów i rad, i wdrożyć je w życie codzienne. Owady nie lubią ostrego zapachu cytrusów, zatem stosowanie różnego rodzaju perfum, odświeżaczy powietrza, płynów do podłóg o zapachu cytrynowym lub grejpfrutowym może „zrobić robotę”. Część owadów zostanie skutecznie odstraszona takim intensywnym zapachem. Niezwykle ważne jest zachowanie higieny w domu – jeśli posiadamy czworonożnego przyjaciela, powinniśmy przykładać szczególną wagę do czyszczenia zakamarków naszego domu, prania dywanów (najlepiej urządzeniami z parą wodną, która zabija owady), a także systematycznego czyszczenia sierści naszego pupila.