Skip to content Skip to footer

Żywica z drzewa Croton lechleri – produkt wielozadaniowy

Żywica z drzewa Croton lechleri to bardzo gęsta ciecz, która wydobywana jest poprzez nacięcie kory drzewa sangre de drago – drogocennego drzewa Amazonii.

Wielozadaniowy składnik drzewa sangre de drago

Żywica z drzewa Croton Lechleri w swoim wyglądzie do złudzenia przypomina krew (nie tylko kolorem, ale i konsystencją). To właśnie dzięki temu specyficznemu kolorowi oraz nasionom, które w swoim kształcie przypominają smoka, nazwano ją „smocza krew”. Smocza krew od wieków stosowana jest w medycynie naturalnej, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Doczekała się swoich wielbicieli na całym świecie i dziś znajdziemy ją też jako Suplement diety – Sangre de Drago, Dla wielu znawców tematu, smocza krew jest niezastąpiona w każdej domowej apteczce.

Zastosowanie sangre de drago w medycynie peruwiańskiej

Smocza krew stosowana jest przede wszystkim w celu zwiększenia odporności lub w leczeniu różnorodnych chorób układu trawiennego (wymioty, biegunka, ból żołądka, owrzodzenie). Od wieków, w medycynie peruwiańskiej Sangre de drago stosowano do smarowania ran w celu zatrzymania krwawienia. Ponadto, smocza krew doskonale przyśpiesza gojenie się ran, a także chroni przed infekcjami i chorobami skóry. Smocza krew jest przydatna w przypadku różnego rodzaju skaleczeń czy zadrapań, doskonale radzi sobie z bliznami, krostkami zewnętrznymi i innymi problemami skórnymi. Zwykle preparat wystarczy zastosować bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsce. Co więcej, sangre de drago jest też niezwykle przydatna do łagodzenia ukąszeń i użądleń, a to wszystko dlatego, że sok bardzo szybko zasycha, przez co też skuteczną warstwę ochronną na skórze.

Inne wykorzystanie smoczej krwi

Żywica z drzewa Croton lechleri znalazła także zastosowanie do leczenia infekcji jamy ustnej. Bardzo dobrze działa na afty, owrzodzenia i inne skaleczenia, a także przyśpiesza gojenie się dziąseł np. po usunięciu zęba. Stosowana jest również w leczeniu zapalenia migdałków.

Profilaktyka

Osoby, które planują podróż do krajów egzotycznych z powodzeniem mogą stosować Sangre de Drago w celach profilaktycznych jako ochrona układu pokarmowego i zapobieganie różnego rodzaju infekcjom, w tym najczęściej pojawiającym się infekcjom jelitowym. Profilaktykę należy rozpocząć najlepiej na kilka tygodni przed wyjazdem. W tym celu idealnie jest stosowanie suplementów (suplement diety – Sangre de Drago)