Skip to content Skip to footer

Skoki tandemowe – pokonywanie barier

Moda na uprawianie sportu sprawiła, że dziś każdy szuka czegoś dla siebie. I dobrze, biorąc pod uwagę zdrowie i samopoczucie, które pozostawia wiele do życzenia. Wiadomo, że każdy sport ma mnóstwo pozytywnych skutków dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Aktywność ruchowa wpływa na dotlenienie organizmu, wzmacnia mięśnie i poprawia humor. Tylko, jaki sport wybrać?

Wybór sportu dla siebie

Aby sport wpływał na samopoczucie i zdrowie, trzeba wybrać taki, który nie tylko będzie przyjemny, ale też nie zaszkodzi. Przed podjęciem decyzji warto wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje upodobania oraz ewentualne dolegliwości.

Wiele osób w sporcie szuka bodźca do działania i adrenaliny, które wyrwą ich z marazmu codzienności. Potrzebują dynamizmu i silnych emocji oraz podejmowania nowych wyzwań. Dla takich ludzi idealne okażą się skoki tandemowe.

Skok z instruktorem

Skoki tandemowe to po prostu skoki spadochronowe w asyście instruktora. Są one bardzo popularne i dostępne w wielu miejscach w kraju. Co ważne, nie wymagają żadnego przeszkolenia teoretycznego czy praktycznego, nie mają też ograniczeń wiekowych.Jedynym ograniczeniem w przypadku dzieci jest wzrost, który musi wynosić minimum 120 cm, a w przypadku osób starszych, ogólnie dobry stan zdrowia.

W tym miejscu warto dodać, że skoki tandemowe mogą wykonywać nawet osoby niepełnosprawne. Będą one w pełni bezpieczne podczas skoku z doświadczonym i specjalnie wyszkolonym instruktorem tandemowym.

Aby skoczyć z instruktorem spadochronowym, po przyjeździe na lotnisko, należy jedynie wypełnić potrzebne dokumenty i wysłuchać krótkiego instruktażu. A potem już tylko wielka przygoda życia.

Pokonywanie samego siebie

Życie codziennie większości ludzi to nudne zajęcia i rutynowo wykonywane czynności. Wiele pragnień pozostaje w sferze marzeń, bo najczęściej brakuje impulsu, który popchnąłby człowieka do wykonania tego pierwszego kroku w kierunku ich spełniania. Warto jednak wykonać ten krok, a właściwie skok, który nie tylko pozwoli pokonać pierwotny lęk przed lataniem, ale sprawi, że także inne bariery życiowe, dotąd nie do pokonania, już nie będą sprawiały kłopotów.

Wiele osób, po pierwszym skoku, pewnie na tym poprzestanie, ale będą i tacy, dla których moment ten stanie się początkiem czegoś nowego. Zapragną najpierw częściej wykonywać skoki tandemowe, aby wkrótce zapisać się na specjalistyczny kurs spadochronowy i kontynuować przygodę w powietrzu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy