Liposukcja laserowa jest nie tylko nowoczesną, ale również nieinwazyjną i bezpieczną metodą polegającą na redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Warto warto zaznaczyć, że liposukcja laserowa jest alternatywnym rozwiązaniem w porównaniu do tradycyjnej liposukcji. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mimo wyższej ceny.
Liposukcja laserowa podbródka
Warto przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że liposukcja laserowa podbródka jest stosunkowo nową metodą. Nie wiąże się ona bowiem z tzw. procesem ssania, zamiast drgań o wyższych częstotliwościach stosuje się energię świetlną, której zadaniem jest odpowiednie ogrzanie komórek tłuszczowych. Należy koniecznie podkreślić, że metoda jest zdecydowanie bardziej efektywna od tradycyjnej liposukcji, ponieważ jest w stanie usunąć znacznie większe zbiory komórek tłuszczowych. Warto wiedzieć, że niewielki nadmiar tłuszczu, który jest usuwany metodą laserową bardzo często określany jest lipolizą. Trzeba zdawać sobie sprawę, że korekta podbródka omawianą metodą może nie tylko spowodować powikłania, ale również wiązać się z ryzykiem. Do najczęściej występujących powikłań należy zaliczyć zapalenia czy infekcje. Ponadto koszt liposukcji podbródka wynosi 3000 złotych. Zabieg może bowiem poprawić samopoczucie i zwiększyć pewność siebie.
Laserowa liposukcja brzucha
Laserowa liposukcja brzucha umożliwia usunięcie nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej gwarantując niewidoczną granicę znajdującą się pomiędzy partiami, które zostały poddane zabiegowi i nieleczonym obszarem. Oczywiście lekarz na wstępnej wizycie musi koniecznie ustalić z danym pacjentem cel zabiegu. Warto mieć świadomość, że niektóre kliniki dodatkowo wykonują symulację komputerową, dzięki czemu pacjent jest w stanie zobaczyć trójwymiarową projekcję swojego nowego wizerunku. W dniu zabiegu na brzuchu rozrysowany jest przez lekarza medycyny estetycznej plan usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej.
Koniecznie trzeba pamiętać, aby na zabieg udać się na czczo. Nie można również zapomnieć o posiadaniu najbardziej aktualnych wyników ogólnego badania krwi czy poziomu cukru. Ponadto jeszcze przed zabiegiem pacjentowi aplikowane jest miejscowe znieczulenie. W zdecydowanej większości przypadków wykorzystywane jest znieczulenie nasiękowe – tumescencyjne polegające na ostrzykowaniu powłoki brzucha pacjenta większą ilością rozcieńczonego roztworu likokainy z adrenaliną.