Skip to content Skip to footer

Biopreparaty do domowych oczyszczalni ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków coraz częściej są wykorzystywane przez osoby indywidualne, które w ten sposób dbają o środowisko. Większość oczyszczalni wymaga jednak stosowania specjalistycznych preparatów, które przyspieszą rozkładanie niektórych odpadów, a jednocześnie zabezpieczą całą instalację przed odkładaniem się substancji szkodliwych. Ze względów praktycznych właściciele domowych oczyszczalni wybierają biopreparaty, które w sposób przyjazny dla środowiska pozbywają się najczęściej występujących problemów.

Jak działają biopreparaty


Wszelkie biopreparaty w swoim składzie zawierają wiele milionów bakterii, które są odpowiedzialne za likwidację fetoru z szamb i oczyszczalni, a jednocześnie rozkładają substancje szkodliwe oraz zapobiegają powstawaniu kożucha powierzchniowego. Kultury bakterii, jakie stosuje się w biopreparatach, są bezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt, mimo że same bakterie rozkładają substancje chemiczne przyczyniając się do ich degradacji czy też mają zdolność do wiązania metali ciężkich. Producenci podkreślają, że biopreparaty są także bezpieczne dla środowiska. Dzięki rozkładowi substancji, w tym również osadów dennych, zmniejsza się częstotliwość opróżniania szamb, przy jednoczesnym udrażnianiu kanalizacji i systemów drenażowych.

Skuteczność wybranych biopreparatów


Jednym z biopreparatów, który jest coraz chętniej wykorzystywany w domowych oczyszczalniach, jest sanidenn, dostępny zarówno w postaci proszku, jak i tabletek do bezpośredniego rozpuszczania w ściekach. Niezwykle wygodne opakowania preparatu, który można kupić zarówno w małych opakowaniach po 250 g, jak i w workach o wadze 25 kg, pozwala na nabywanie takiej ilości biopreparatu, która faktycznie w najbliższym czasie będzie wykorzystana. Biopreparat http://sklepekozet.pl/pl/c/Sanidenn/42 może być stosowany zarówno w instalacjach przydomowych, jak i w instalacjach w budynkach gospodarczych, należy jedynie odpowiednio dostosować dawkę preparatu do instalacji. Dużym atutem sanidennu jest to, że korzystanie z chemii gospodarczej nie osłabia działania biopreparatu.