Skip to content Skip to footer

Porządek na medal

Każdy z nas niekiedy odczuwa pokusę niesprzątania. Wydaje nam się w końcu, że przynosi ono marne efekty, skoro już kilka dni po zaprowadzeniu perfekcyjnego porządku w mieszkaniu widzimy kurz na meblach, smugi na oknach i porozrzucane ubrania w garderobie. Są jednak dwa niezwykle proste środki zaradcze, dzięki którym mopy i zestawy do sprzątania nie będą kojarzyły nam się z udręką, a z prostą czynnością, która nie wymaga od nas szczególnie wysokich nakładów energii i czasu.

Zatrudnij pracownika

Nie ma potrzeby, abyś wykonywał wszystkie czynności sam. Obecnie istnieje wiele firm, które pośredniczą w pozyskiwaniu pracy dla osób zajmujących się profesjonalnym sprzątaniem prywatnych mieszkań. Kontaktując się z tego typu firmą możesz upewnić się, czy ma ona do dyspozycji wózki do sprzątania, z którymi pracownik dojeżdża, czy trzeba zapewnić wszystkie środki czystości z własnej kieszeni. Różnica w cenie nie jest znacząca, ale może mieć to dla Ciebie duże znaczenie jeżeli metraż Twojego lokum jest niewielki i planujesz ograniczyć miejsce przeznaczone na środki czystości. Decydując się na pracownika sprzątającego, który dojeżdża z własnymi środkami przechowywanymi przez wózki do sprzątania, masz pewność że nie będą Ci one więcej potrzebne. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu – niezależnie od formy zatrudnienia, która dotyczy Ciebie – zyskasz czas i energię, czyli wartości, które są warte każdych pieniędzy.

Dobry plan pomoże

Jeżeli jednak nie przekonuje Cię możliwość opłacenia usługi oferowanej przez osoby sprzątające, z pewnością jesteś w stanie wprowadzić w swoim systemie sprzątania mieszkania zmiany, które wpłyną znacząco na Twój poziom zadowolenia. Przede wszystkim zaplanuj konkretną czynność, którą postanawiasz wykonać w ciągu danego dnia oraz ilość czasu, która jest maksymalną jeśli chodzi o Twoje dzienne możliwości względem sprzątania. Być może dla jednej osoby będzie to piętnaście minut, dla innej zaś godzina. Nie jesteśmy w stanie tego obiektywnie ocenić – Ty sam przetestuj swoje możliwości biorąc pod uwagę pracę, dojazd do niej, czas na odpoczynek i rozwój. Jednak przy codziennym wykonywaniu jednej czynności związanej z pracami domowymi, szybko zauważysz różnicę – chociażby w zakresie tego, że weekend magicznie przeobrazi się w czas wolny od sprzątania i innych nieprzyjemnych obowiązków. Oprócz wygospodarowania czasu na sprzątanie w ciągu tygodnia warto pamiętać o doborze środków czyszczących względem potrzeb. Nie jest bowiem koniecznym zaopatrywanie się w pełne zestawy do sprzątania. Jeżeli do tej pory męczyły cię mopy – zastąp je odkurzaczem. Nic prostszego!

W poszukiwaniu sprzetu do sprzątania odwiedź sklep https://mopy-ceg.pl/