Skip to content Skip to footer

Gdzie udać się na dymka?

Wszyscy dobrze wiemy jak szkodliwe jest palenie papierosów. Niestety nie każdy jest przekonany do tego by rzucić papierosy. Choć trzeba przyznać, że polscy ustawodawcy dokładają wszelkich starań by utrudnić życie palaczy. Od kilku dobrych lat nie można palić na dworcach, przystankach autobusowych oraz budynkach użyteczności publicznej.

Wiaty dla palących


Zakaz palenia tak właściwie obowiązuje w niemal każdym budynku- prywatnym czy publicznym. Nie można palić w kawiarniach, pubach czy barach. Jeśli już to tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Dlatego też wokół budynków użyteczności publicznej oraz prywatnych przedsiębiorstw powstają specjalne wiaty dla palących. Chronią one przed opadami atmosferycznymi i zimnym wiatrem. Niestety w okresie zimowym nie chronią one przed zimnem. Dlatego też warto zainteresować się specjalnymi kabinami dla palących umieszczanymi w środku budynku.

Palarnie przy obiektach przemysłowych


Wszelkiego rodzaju obiekty przemysłowe, fabryki a już zwłaszcza magazyny są narażone na zaprószenie ognia. Rzecz jasna w tego typu miejscach panuje bezwzględny zakaz palenia. Niestety nie mamy możliwości zakazu palenia dla naszych pracowników. By nie narażać się na poważne straty lepiej jest wyznaczyć im specjalne miejsce do palenia. Dzięki temu palacze będą mogli w spokoju wyjść na dymka bez ryzyka zaprószenia ognia.

Specjalne pomieszczenia dla palących


Mnóstwo palaczy funkcjonuje również w biurach. Zewnętrzne palarnie to nie zawsze dobry pomysł. Zanim pracownik wyjdzie na zewnątrz, spali papierosa i wróci minie sporo czasu. Cennego czasu za, który my jako pracodawcy musimy płacić. Dobrze jest również pomyśleć o zdrowiu osób palących. Wychodzenie na dymka w okresie zimowym może zakończyć się zwolnieniem lekarskim. Najlepiej będzie więc zainwestować w specjalne palarnie wewnątrz budynku. Dobrze jest wybierać rozwiązania najwyższej klasy. Szczególnie polecane są te palarnie, które posiadają specjalne filtry pochłaniające nawet 99 % szkodliwych substancji.

Palenie w komfortowych warunkach


Palarnie pozwolą bez stresu oddać się niezdrowemu nałogowi w komfortowych warunkach. Warto też od razu zainwestować w specjalne akcesoria dla osób palących. Przydadzą się ławeczki, krzesła oraz przede wszystkim popielniczki. Istnieje też opcja zakupu palarni w formie wspomnianej wcześniej kabiny. Musimy też szczerze sobie powiedzieć, że kupno palarni to wyłącznie dobra wola samego pracodawcy. Jeśli sam jest osoba paląca to doskonale będzie rozumiał nawyki związane z tym nałogiem. Bądź co bądź gdy liczba osób pracujących w przedsiębiorstwie jest całkiem spora warto zainwestować w profesjonalna palarnię. To wygoda i komfort.

Więcej na stronie https://www.tejbrant.pl/pl/produkty/palarnie/