Skip to content Skip to footer

Na jakie efekty można liczyć po zabiegu lipotransferu?

Lipotranser – saywowclinic.pl to zabieg, na który decyduje się coraz więcej osób zainteresowanych medycyną estetyczną. Zabieg ten polega na przeszczepieniu własnego tłuszczu w miejsca, które wymagają wypełnienia. Przeszczep własnego tłuszczu to zabieg bezpieczny, ponieważ ryzyko odrzutu przeszczepu jest znikome. Jakich efektów można się spodziewać?

Lipotransfer – na czym polega zabieg?

Lipotransfer to zabieg, który składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich jest pobranie tkanki tłuszczowej z miejsca, w którym występuje jej nadmiar. Najczęściej są to uda lub fałda brzuszna. Następnie pobrany materiał trafia do specjalnej wirówki, za pomocą której z materiał pozbywa się martwych komórek i nadmiaru płynu. Ostatnim etapem jest przeszczep przygotowanego materiału w wybrane przez pacjenta miejsce.

Tak naprawdę własny tłuszczu może być użyty w wielu różnych celach. Lekarze medycyny estetyczne z powodzeniem wykorzystują go do wypełniania zmarszczek oraz bruzd. Jest on także wykorzystywany w celu uzupełnienia ubytków skóry powstałych wskutek wypadku czy inwazyjnego zabiegu, takiego jak mastektomia.

Jakich efektów można się spodziewać?

Lipotransfer to zabieg, który można przeprowadzić na niemalże każdej części ciała. Najczęściej jednak jest on wykorzystywany w celu zniwelowania oznak starzenia się skóry na twarzy. Własny tłuszcz jest doskonałym materiałem wypełniającym zmarszczki i bruzdy. Co więcej, z jego pomocą można wypełnić zapadnięte policzki czy przywrócić objętość skórze w okolicy oczu.

Twarz nie jest jednak jedynym obszarem, w którym można wykorzystać zabieg przeszczepu tłuszczu. Lipotrasfer może nadać odpowiedniego kształtu innym częściom ciała. Wiele kobiet decyduje się na powiększenie lub rekonstrukcje piersi przy użyciu własnego tłuszczu. Taki zabieg jest dla nich bezpieczny, ponieważ ryzyko wystąpienia alergii, odczynu autoimmunologicznego czy odrzutu przeszczepu, jest naprawdę znikome.

Zalety i wady lipotransferu

Niewątpliwą zaletą wykorzystania własnego tłuszczu w medycynie estetycznej jest jego biokompatybilność. Oznacza to, że nawet alergicy czy osoby szczególnie wrażliwie za działanie inwazyjnych zabiegów mogą z niego bezpiecznie skorzystać.

Warto jednak pamiętać, że przeszczepiony tłuszcz podlega takim samym procesom, jak tłuszcz występujący naturalnie w danym obszarze. Oznacza to, że jeśli pacjent zdecyduje się na dietę redukującą tkankę tłuszczową, efekty zabiegu mogą przestać być zauważalne.