Skip to content Skip to footer

Na czym polega zawód adwokata?

Zawód adwokata jest bardzo trudny, ponieważ najczęściej prawnik spotyka się z cała masą zawiłych i skomplikowanych spraw, a przy tym jego wiedzy i umiejętnościom zawierzają inni ludzie. Większości z nas adwokat kojarzy się z rozprawami w sądzie, długimi togami oraz latami żmudnej nauki. Jest to po części prawda, jednak ukończenie studiów wcale nie stanowi gwarancję wykonywania zawodu adwokata, ponieważ trzeba jeszcze zrobić jeszcze kilkuletnią aplikację oraz zdobywać doświadczenie pod okiem prawdziwych specjalistów ze swojej dziedziny.

Kancelaria adwokacka Katowice – w jakich sprawach może nam pomóc?

Zakres działania kancelarii jest naprawdę szeroki, ponieważ najczęściej zatrudnia ona specjalistów z różnych dziedzin prawa, aby można było pomóc różnym ludziom, którzy przychodzą z najróżniejszymi problemami. Ponadto należy podkreślić, że pomoc adwokata jest w niektórych przypadkach wręcz niezbędna. Warto też wiedzieć, że w przeciwieństwie do radcy prawnego, prawnik z Katowic może reprezentować swojego klienta w sądzie w praktycznie każdej rozprawie.
Kancelaria prawna z Katowic oferuje swoje usługi w poniższych dziedzinach:
– sprawy karne – do tej gałęzi zalicza się także zarzuty karno-skarbowe, w tym przestępstwa narkotykowe oraz komunikacyjne. Bez skorzystanie z pomocy adwokata klient nie poradzi sobie z nimi samodzielnie.
– sprawy administracyjne – są to sprawy związane z nieruchomościami oraz szeroko pojętymi koncesjami. Ponadto bardzo często dotyczą one także cudzoziemców. Są one bardzo zawiłe oraz skomplikowane i wymagają głębokiego przestudiowania konkretnych przepisów, uchwał i kodeksów. Ponadto można do tej dziedziny również zaliczyć sprawy związane z ochroną środowiska.
– sprawy gospodarcze – najczęściej są to sprawy, które powiązane są z odszkodowaniami, jak również wszelkiego rodzaju zadośćuczynieniami. To w tej gałęzi znajdziemy również sprawy powiązane z prawem rodzinnym i cywilnym.

Kancelaria prawna z Katowic – kiedy warto się do niej udać?

Prawnik z Katowic chętnie pomoże nam w praktycznie każdej sprawie, jednak nie zawsze jego pomoc będzie niezbędna. Może tak być w przypadku spraw rozwodowych bez orzekania o winie, ponieważ klient sam poradzi sobie wówczas znakomicie. Ponadto w przypadku, kiedy jakieś kwestie wydają nam się bardzo zawiłe i niezrozumiałe, wówczas warto umówić się na rozmowę z profesjonalistą. Kancelaria adwokacka Katowice pomoże nie tylko rozwiać wszelkie wątpliwości, ale również sprawi, że na dany problem spojrzymy nieco szerzej i z innej perspektywy.