Skip to content Skip to footer

Czym warto się sugerować przy wyborze mopa?

Zdecydowanej większości osób wydaje się, że przy wyborze mopa nie ma nic skomplikowanego. Należy jednak mieć świadomość, że od tego produktu zależy nie tylko i wyłącznie czystość podłogi w domu, ale również komfort osoby sprzątającej. Na jaki mop warto się zdecydować?

Mop płaski

Warto wiedzieć, że bardzo dużą higienę gwarantuje zdejmowany materiał, który użytkownik może bez żadnego problemu uprać w pralce. Z kolei możliwość efektownego odciśnięcia ewentualnego nadmiaru wody sprawia, że produkt ten doskonale zdaje egzamin przy myciu parkietów. Koszt kompletu, czyli mopa z wiadrem wynosi około 100 złotych.

Ogromną zaletą mopów płaskich jest fakt, że nie zostawiają one po sobie żadnych smug. Z kolei bardzo wygodny pedał zamontowany przez producentów w wiadrze, sprawia że użytkownik nie musi się schylać. Koniecznie należy również zaznaczyć, ze dostępne na rynku modele mopów rotacyjnych powodują, ze mycie podłóg będzie możliwe bez wykorzystania chemicznych detergentów.

Mop parowy

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że ten rodzaj mopów będzie wymagał zasilenia przez akumulator. Warto również zaznaczyć, że woda w mopie parowym zostanie podgrzana do temperatury 100 stopni Celsjusza. W ten sposób możliwe jest nie tylko oczyszczenie zabrudzeń, ale również plam czy kurzu. Ponadto podłoga będzie dodatkowo odpowiednio zdezynfekowana.

Należy mieć świadomość, że obecnie na rynku dostępne są różne wersje omawianych mopów parowych. Można zatem zaopatrzyć się nie tylko w zwykłe, które będą przypominały najbardziej tradycyjne produkty, ale również mopy z wymiennymi końcówkami, które doskonale zdadzą egzamin w sprzątaniu płytek, okien czy framug.

Jakie kwestie należy jeszcze uwzględnić przed podjęciem decyzji?

Aspektem jaki koniecznie trzeba uwzględnić są uchwyty do mopa. Rekomendowane jest, by były one wykonane z bardzo wysokiej jakości tworzywa, które będzie charakteryzowało się odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia. Uchwyty do mopa muszą być także lekkie.

Ponadto przy wyborze mopa nie można zapomnieć o zwróceniu uwagi na długość kija. Koniecznie należy pamiętać, że musi ona być właściwie dopasowana do wzrostu użytkownika, by nie było konieczne schylanie się przy sprzątaniu. Rekomendowane jest by była możliwość regulacji długości. Przydatnym elementem będzie także rączka na zakończeniu. Zaleca się, by była wykonana z materiału, który nie będzie się ślizgał. Osobom, którym zależy, by mopem można było dotrzeć nawet do najciężej dostępnych miejsc poleca się wybranie produktu, w którym głowica kija będzie miała opcję regulowania kąta nachylenia.