Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zostać game developerem?

Rynek pracy zmienia się bardzo intensywnie. Zawody, które były pożądane kilkanaście lat temu, teraz schodzą na dalszy plan. Zastępują je zupełnie inne branże. Obecnie, za zawody z przyszłością uznaje się wszystkie te, które są związane z rozwojem technologii.

Praca zdalna i wolność


Game developer to osoba, która odpowiada za projektowanie gier komputerowych. To grafik, który jest wyspecjalizowany w tworzeniu idealnej konstrukcji wizualnej gier. Jego pracę można wykonywać zdalnie, z własnego domu lub dowolnie wybranego miejsca na świecie. Wiele osób postrzega tę cechę jako ogromną zaletę. Z racji zmian społecznych i tego, że ludzie cenią sobie wolność – zawody, które nie zmuszają do spędzania ośmiu godzin w ciasnym biurze, cieszą się szczególną popularnością. Młodzi ludzie chcą podróżować, poznawać świat i własne możliwości… a jeśli można łączyć to z pracą zawodową – to tylko kolejny plus. Wiele osób marzy o życiu cyfrowego nomada. Jest to osoba, która podróżuje i pracuje zdalnie z każdego miejsca na świecie. Twórcy gier komputerowych doskonale wpisują się w ten trend. Tym bardziej, że są oni rozliczani z efektów swojej pracy, a nie czasu jaki poświęcili na jej wykonanie. Ważne, by tworzona przez nich gra była estetyczna, ciekawa i przede wszystkim – działała. Tylko taki produkt można sprzedać użytkownikom.

Niezłe zarobki


Polish game developers mogą szukać zatrudnienia w polskiej firmie – iFun4All. Specjalizuje się ona w produkcji gier opartych o technologie Real-World Data. Wyróżnikiem tego zawodu są atrakcyjne zarobki. Zawód ten wymaga ogromnej wiedzy, wyobraźni przestrzennej oraz długich godzin poświęconych na ćwiczenia. Tworzenie gier nie jest łatwe, więc polish game developers, są odpowiednio wynagradzani za swoją pracę. Zarobki wahają się od 2000 dla początkujących do 10 000 dla doświadczonych specjalistów.

Praca przyszłości


Warto też pamiętać, że zawód projektanta gier nie zniknie z rynku. Biorąc pod uwagę rozwój technologii, może on tylko stać się coraz bardziej potrzebny i pożądany. Na to też liczy iFun4All, inwestując w rozwój swojej firmy i prowadzonych przez nią projektów. Zostając game developerem możemy liczyć na zatrudnienie przez następne lata. O ile, oczywiście wykażemy się wystarczającą motywacją, wiedzą i zdolnościami. Niewątpliwie, jest to zawód przyszłości, który czeka intensywny rozwój. Liczba komputerów na świecie nie maleje i nic nie wskazuje na to, by ten stan rzeczy miał się zmienić. W związku z tym, wszystkie zawody związane z tą dziedziną – będą się rozwijały.