Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć na temat implantów zębowych

Współczesna medycyna i stomatologia estetyczna dają tak wiele możliwości uzupełnienia braków w uzębieniu. Nie trzeba obawiać się bólu – z tą trudnością stomatolodzy doskonale radzą sobie już od dawna. Nawet koszty leczenia można coraz częściej rozłożyć na raty – warto zatem dowiedzieć się odrobinę więcej na temat implantów, dzięki którym można odbudować każdy ząb.

Implanty Szczecin – w jakich sytuacjach wszczepia się implanty


Implanty Szczecin to bardzo często poszukiwana informacja przez pacjentów klinik stomatologicznych. Dla współczesnych ludzi piękne i zadbane zęby są bardzo ważne, czasami jednak traci się jej nie z winy zaniedbania, ale na przykład po chorobie czy wypadku. Implanty zębów Szczecin pozwalają na takie uzupełnienie luk w uzębieniu, że praktycznie nie można zębów sztucznych odróżnić od tych naturalnych. Idealnie pasują kolorem i kształtem, co jest zasługą protetyka. Doskonale się trzymają, co jest właśnie zasługą implantów. Implanty zastępują bowiem korzenie zęba, Dzięki czemu można na nich perfekcyjnie umocować koronę zębową z porcelany.

Implanty Szczecin cennik


Implanty zębów Szczecin nie wszczepia się od razu po usunięciu zęba – trzeba poczekać na zagojenie tkanek, tak by zabieg wszczepienia, który jest przeprowadzany przez chirurga stomatologicznego, udał się z sukcesami. A zatem na szczepienie implanta warto zdecydować się co najmniej kilka tygodni po usunięciu zęba, jednak nie należy też z tym zbyt długo zwlekać – jeżeli ubytek w łuku ma już kilka lat, mogło dojść do poważnych zmian w tkankach. Ile kosztuje wszczepienie jednego implantu zębowego? Ceny zwykle wahają się w zależności od miasta oraz kliniki, jednak najczęściej wynoszą około 2, 5 tys złotych za jeden implant.

Implanty Szczecin cennik – co wpływa na cenę


Wszczepienie implantu zębowego to dosyć poważny zabieg, dlatego też cena jest stosunkowo wysoka. Warto zwrócić uwagę również na to, że same implanty to produkty medyczne najwyższej jakości, wykonane z tytanu, który odznacza się pewnymi bardzo ważnymi właściwościami. Po pierwsze jest metalem praktycznie niezniszczalnym, po drugie zaś – jest bardzo dobrze tolerowany przez ludzki organizm. Wszczepiony implant nie jest zatem odrzucany, bardzo dobrze zrasta się z tkankami kostnymi, dzięki czemu już po pewnym czasie można na nim odbudować zęba. Ząb odbudowany na implancie doskonale służy do końca życia – to zatem jedyna tak skuteczna metoda, dająca jednocześnie tak doskonały komfort. Ząb odbudowany na implancie wygląda jak naturalny i tak też służy.