Skip to content Skip to footer

Dom pod klucz

Ile razy to się słyszało, że ktoś marzy o domu, lecz nie stać go na zakup dużej działki i wybudowania go od postaw. Kryzys na rynku, rosnące ceny materiałów przyczyniły się do tego, że firmy szukały sprawdzonych rozwiązań, które spodobają się klientom. Tym samym powstały gotowe domy z prefabrykatów. Trzeba przyznać, że jest to rewelacyjnie rozwiązanie dla osób, które chcą szybko zamieszkać w domu i który ma być ekologiczny, nowoczesny i funkcjonalny. Gdzie szukać firm, które stawiają takie domu? Na jaki koszt trzeba się nastawić? Odpowiedź poniżej.

Gotowe domy już w Polsce

Pierwsze gotowe domy w Polsce pojawiły się już kilkanaście lat temu. Na początku jednak klienci stawiali je tylko na działkach letniskowych, gdyż doskonale sprawdzały się jako miejsce, do którego wyjedzie się na wakacje. Obecnie jednak wiele się zmieniło. Konstrukcje, wykonanie, wyposażenie tego typu domków jest tak fachowe, solidne i nowoczesne, że spokojnie można mieszkać w takim domku przez cały rok. Warto więc zamienić swoje mieszkanie w blokowisku na przytulny, klimatyczny i przede wszystkim ergonomiczny dom na obrzeżach miasta. Z pewnością będzie się w nim dobrze czuła cała rodzina.

Ile kosztują takie domy?

Domy gotowe prefabrykowane ceny mają niezwykle różnorodne. Niektórzy klienci bez problemu znajdą dom za 80 tysięcy złotych, jak i za 200 tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego jaką konkretny dom będzie miał powierzchnię, z jakich materiałów zostanie wykończony oraz ile czasu zajmie jego postawienie na działce. Trzeba jednak przyznać, że wraz z rosnącą popularnością takich domów, pojawia się coraz więcej firm na rynku, więc ceny poszczególnych domów spadają. Jeżeli klient posiada swoją działkę i marzy o wygodnym, komfortowym i nowoczesnym domu dla swojej rodziny, to z pewnością wystarczy mu gotowy dom o standardowej bryle, za który zapłaci nie więcej niż 100 tysięcy złotych. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie znają się na budownictwie i nie chcą poświęcić kilka kolejnych lat na budowanie domu od podstaw. Profesjonalne firmy nie tylko stworzą dom pod klienta, zaprojektują go od postaw, zastosują w nim nowoczesne rozwiązania zgodne z oczekiwaniami zamawiającego, ale również przywiozą taki gotowy dom do klienta. Domy gotowe prefabrykowane ceny znacznie spadają, więc warto już teraz pomyśleć o zakupie.