Skip to content Skip to footer

Wiaty dla palaczy

Pomimo rosnących cen papierosów i rosnącej świadomości zdrowotnej ludzi, palaczy wcale nie ubywa. Co więcej, bardzo często tworzy im się azyle, w których w spokoju mogą udać się na swoją przerwę i zapalić papierosa bez obawy, że narażą się na komentarze osób niechcących czuć dymu papierosowego

Palarnie zewnętrzne coraz popularniejsze

Palarnie zewnętrzne są coraz częstszym elementem wyposażenia nowoczesnych biurowców, budynków użyteczności publicznej oraz prywatnych firm, które w zamyśle mają oddzielić palących od niepalących i obu stronom zapewnić komfort. Sami pracodawcy coraz częściej widzą potrzebę ustawienia odrębnego miejsca dla osób palących papierosy, tak by gryzący dym nikomu nie przeszkadzał. Wiaty palarnie wrastają w nasz krajobraz i wyglądają bardzo nowocześnie.

Azyl dla palaczy

Palarnia zewnętrzna narodziła się z potrzeby stworzenia komfortowego miejsca dla osób palących papierosy. Każdy, kto choć raz zimą musiał wyjść na dymka doskonale wie z czym to się wiąże. Wiatr, deszcz, mróz – nic przyjemnego. Wiaty palarnie doskonale chronią przed działaniem czynników zewnętrznych i są wyposażone w popielniczki, ławki, a także systemy odprowadzania dymu papierosowego w odpowiednie miejsce.

Oryginalny design

Palarnie zewnętrzne różnią się rozmiarami, wyglądem, a także sposobem montażu. Mogą być odsłonięte lub całkowicie zamknięte, nowoczesne i bardziej klasyczne. Można je też przykręcić do podłoża lub wbetonować. Z reguły wykonane są ze stali lub innego mocnego i ciężkiego materiału zapewniającego solidność i stabilność całej konstrukcji. Zwykle posiadają też przeszklone ściany. Całość wygląda nowocześnie, solidnie i przy tym lekko. To zaleta połączenia stali i szkła. Szkło w konstrukcji jest z reguły hartowane, by zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom.

Palarnie zewnętrzne na zamówienie

Palarnie zewnętrzne w formie wiat są wykonywane na zamówienie przez specjalizujące się w tej kwestii firmy. Proponują one gotowe rozwiązania lub mogą stworzyć wiatę na zamówienie dopasowując się do oczekiwań klienta. Warto tworzyć tego typu miejsca, żeby nie antagonizować osób palących i niepalących. Tym pierwszym można w ten sposób stworzyć azyl, w którym oddadzą się w spokoju swojej przerwie „na dymka”, a tym drugim pewność, że nie będą musieli się dusić zapachem dymu z papierosa.