Skip to content Skip to footer

Domki ogrodowe – rodzaje

Domki ogrodowe mogą pełnić różnorodne funkcje, w związku z czym ich wybór powinien być w stu procentach dostoswany do naszych potrzeb. Aby jednak było to możliwe warto wiedzieć jakie są dostępne na rynku rodzaje tego typu domków.

Wolnostojące domki ogrodowe

Jest to najczęściej wybierany rodzaj domków. Zaliczamy do nich domki ogrodowe drewniane, plastikowe oraz blaszane. Z reguły służą one do przechowywania różnorodnych rzeczy, które nie mieszczą się w domu czy garażu. Ważnym jest, aby buły one ustawione na stabilnym i równym podłożu. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się wylewka betonowa.

Ten typ domków również służy do zabawy dzieciom. Można ich wnętrze zagospodarować w taki sposób, aby nasi podopieczni mieli wygodne miejsce do zabawy. Można w ich wnętrzu zadbać o stolik i krzesełka lub nawet miejsce do spania. Wszystko zależy od naszej pomysłowości.

Domki ogrodowe na słupach oraz na drzewie

W przypadku domków na słupach, są one z reguły częścią placu zabaw. Jeżeli wysokość słupów jest odpowiednia i domek znajduje się na bezpiecznej wysokości, to można zadbać o to, aby znajdowała się pod nim piaskownica. Świetnie sprawdzają się w zestawieniu z innymi elementami placu zabaw jak choćby zjeżdżalnia. Jak możemy się domyślić dedykowane są dzieciom.

Domki na drzewie to marzenie chyba każdego dziecka i nie ukrywajmy, też niektórych dorosłych. Z reguły są to domki ogrodowe drewniane, które montuje się właśnie wśród gałęzi drzewa. Są one skonstruowane w taki sposób, aby bezpiecznie trzymały się w miejscu. Niektórzy decydują się na samodzielne wykonanie takiego domku, jednak jest to bardzo skomplikowana czynność.

Domki ogrodowe modułowe i wiatowe

Domki modułowe stanowią świetne rozwiązanie w przypadku chęci ich rozbudowania i połączenia z innymi elementami. W związku z tym świetnie sprawdzą się w użytkowaniu przez dzieci, którym będą służyły nawet przez wiele lat. Ponadto świetnie będą się prezentować w połączeniu z kratownicami.

Domki wiatowe są pozbawione ścian w związku z czym mogą pełnić rolę np. garażu dla zabawkowych pojazdów naszych pociech. Ich rolą jest przede wszystkim ochrona przed opadami atmosferycznymi jednak nie zawsze wykazują się dużą skutecznością zwłaszcza, kiedy wieje mocny wiatr i deszcz zacina.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw