Skip to content Skip to footer

Wyprawka dziecięca z second handu

Jeszcze około 10 lat temu zdania na temat tego, czy kupować ubrania dziecięce w second handzie były podzielone. Działo się tak dlatego, że sklepy te nie były tak zadbane jak dzisiaj. Importerzy odzieży używanej także nie mieli odpowiedniego, nadającego się dla maluchów asortymentu. Zupełnie inaczej jest dzisiaj.

Od niemowlaka do przedszkolaka

Obecnie w second handzie można ubrać dziecko już od urodzenia poprzez całe dzieciństwo. Jak i co kupować oraz na co zwrócić uwagę? Jeżeli chodzi o wyprawkę dla noworodka i niemowlęcia, to importer odzieży używanej zwykle ma największy wybór ubrań zupełnie bez skazy. Dzieje się tak dlatego, że maluchy te najszybciej wyrastają ze swoich ubranek. Nie zdążą ich nawet zniszczyć.

Szukając ubranek dla niemowlęcia warto zwrócić uwagę na to, by były to materiały naturalne i przewiewne, takie jak bawełna. Ma ona dodatkowy walor w postaci tego, że szybko schnie po praniu. Należy też sprawdzać, czy ubranko nie ma trwałych plam, na przykład po marchewce.

Wyprawka do przedszkola

Przedszkolak z kolei potrzebuje sporej ilości ubrań zarówno do chodzenia po domu jak i właśnie do placówki opiekuńczo- wychowawczej. W tym okresie dzieci często niszczą ubrania. Na przykład przecierają kolana w czasie zabawy. W przedszkolu będą potrzebne także stroje, które można bez problemu pobrudzić. Warto więc spojrzeć co do sklepów z drugiej ręki dostarczył importer odzieży używanej.

Na pewno przydadzą się dresy, bluzy, podkoszulki i inne tego typu elementy. Warto dziecko także wyposażyć w jeansy, które co prawda nie są wygodne do zabawy, ale przydają się na zimowy spacer, ponieważ są ciepłe i chronią przed wiatrem. W second handzie można także znaleźć czapki i rękawiczki.

Jak przygotować ubrania przed noszeniem?

Co prawda obecnie importerzy odzieży używanej dbają o to, by ubrania trafiały do sklepów bez plam, trzeba je porządnie uprać nim zostaną założone przez dziecko. Jest tak między innymi ze względu na silny środek odkażający, jakim są posypywane stroje.

Ciuszki dobrze jest też wypłukać w delikatnym płynie do płukania lub dodać do płukania w pralce szklankę octu. Potem warto je także uprasować. W ten sposób można ostatecznie usunąć niemiły zapach i ewentualne bakterie.