Skip to content Skip to footer

Działka inwestycyjna

Aktualnie tereny inwestycyjne cieszą się ogromną popularnością. Deweloperzy walczą ze sobą o przestrzenie, które będą tanie oraz położone w dobrej lokalizacji. Najlepiej będzie jeśli taki teren będzie znajdował się w centrum miasta. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nieruchomości w mieście są bardzo drogie.

Dla kogo tereny inwestycyjne?

Tereny inwestycyjne są to obiekty przeznaczone do zagospodarowania przestrzennego w celu rozwoju przemysłowego. W takim obszarze często powstaje zabudowa usługowa, która jest związana z jakąś działalnością. Takie tereny stanowią głównie przedmiot zainteresowania deweloperów, którzy realizują inwestycje przemysłowe oraz usługowe. Działki powinny być dla nich usytuowane w dobrych lokalizacjach. Aczkolwiek warto zwrócić uwagę na to, że tereny w centrum miasta cechują się przede wszystkim wysoką ceną.

Tereny pod inwestycje mogą być zarówno kupowane, jak i dzierżawione. W dzisiejszych czasach jest naprawdę ogromne zapotrzebowanie na takie tereny, więc deweloperzy decydują się na zakup nawet mniej atrakcyjnych działek. Takie działki dla deweloperów oznaczają głównie wyższe koszty inwestycji, aczkolwiek czasem nie ma innego wyjścia. Tereny inwestycyjne mogą znajdować się w wielu miastach w Polsce, takich jak na przykład: Warszawa, Kraków, Lublin lub Rzeszów. Tereny muszą być wycenione zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej. Jest to naprawdę bardzo ważne i trzeba się do tego stosować w stu procentach. Warto wspomnieć również o tym, że inwestycja w teren inwestycyjny w przyszłości może się zwrócić.

Działki dla deweloperów

Nieruchomości gruntowe to jeden z wielu rodzajów nieruchomości, które stały się bardzo popularne. Inwestorzy z pewnością mogą zakupić tereny, które będą położone w dobrej lokalizacji. Bardzo często teren inwestycyjny spełnia rolę działki przemysłowej. Taka przestrzeń jest przeznaczona do budowy wszelkiego rodzaju budynków przemysłowych, które są wykorzystywane w działalności gospodarczej. Na początku warto mieć projekt zagospodarowania terenu inwestycyjnego. Musi on zawierać przede wszystkim: obrys projektowanych obiektów budowlanych, wszelkie sieci uzbrojenia terenów, sposób oczyszczenia ścieków, układ zieleni oraz układ komunikacji. Nakłady inwestycyjne to środki wykorzystane na zakup lub modernizację środków trwałych spółki, takie jak wydatki na nieruchomości lub właśnie tereny inwestycyjne. Inwestycja w teren musi się więc wiązać z kosztami kapitałowymi.

Tereny inwestycyjne muszą mieć lokalizację publiczną. Chociaż są one naprawdę bardzo drogie, to z pewnością warto w nie zainwestować. W ten sposób można wiele zyskać.