Skip to content Skip to footer

Gniazdko elektryczne z uziemieniem czy bez?

Wybór odpowiednich gniazd elektrycznych ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo i komfort użytkowania sieci energetycznej, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać naprawę porządne gniazdka elektryczne. W dzisiejszych czasach różnorodność gniazdek elektrycznych jest na tyle duże, że kwestia wyboru najlepszych z nich nie jest wcale prostym zadaniem, a co najgorsze same zakupy mogą okazać się naprawdę bolesne dla naszej kieszeni. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie gniazda elektryczne warto wybrać w pierwszej kolejności, aby poprawić funkcjonalność sieci elektrycznej w domu.

Gniazdko elektryczne z uziemieniem czy bez?

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie – czy wybrać gniazda z uziemieniem, czy bez uziemienia? Konieczność zastosowania profesjonalnego uziemienia jest tak naprawdę powiązana z typem urządzeń, które będą w danym punkcie podłączone do sieci elektrycznej. W dzisiejszych czasach bardzo często gniazdka z uziemieniem instaluje się automatycznie wszędzie, nawet tam gdzie nie ma takiej potrzeby. Pamiętać należy o tym, że coraz większa liczba urządzeń wymaga gniazdek z uziemieniem. Mowa tutaj miedzy innymi o kuchenkach mikrofalowych, pralkach, a nawet telewizorach czy monitorach komputerowych. Pamiętać należy również i o tym, że praktycznie każdą wtyczkę sprzętu niewymagającego uziemienia, można bez żadnego większego problemu podłączyć do gniazd z uziemieniem. Oczywiście jeżeli dany sprzęt elektryczny wymaga zerowania, to w żadnym wypadku nie można połączać go do gniazdek bez uziemienia.

Kwestie estetyczne

Jeżeli chodzi o kontakty elektryczne to bardzo ważną kwestią jest również ich estetyka. W dzisiejszych czasach nawet gniazdka elektryczne w garażu lub piwnicy nie powinny straszyć swoim wyglądem. Z powodu bezpieczeństwa odpada oczywiście montaż starych i uszkodzonych gniazdek elektrycznych, które mogą stwarzać duże zagrożenie. W dzisiejszych czasach modne są eleganckie gniazdka elektryczne o minimalistycznym projekcie, które praktycznie nie rzucają się w oczy. Idealnie sprawdzą się one nie tylko w mieszkaniach, ale również w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Gniazdka o neutralnych kolorach idealnie sprawdzą się do prestiżowego salonu, nowoczesnego biura albo zwykłego holu.

Retro gniazda elektryczne

W dzisiejszych czasach bardzo modne są również gniazda elektryczne retro. Rozwiązanie to rewelacyjnie komponuje się z wieloma mniej lub bardziej skomplikowanymi efektami dekoracyjnymi. Gniazda retro pasować będą nawet do prestiżowego stiuku weneckiego, który po dłuższej przerwie ponownie powraca do mody. Kontakty elektryczne retro idealnie pasują do modnych i stylowych wnętrz vintage, czy też do stylu prowansalskiego.

Artykuł przygotowany ze współpracą z https://www.egniazdka.pl/