Skip to content Skip to footer

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Wybór kabiny prysznicowej powinien zostać dokładnie przemyślany. Ważne, aby zapewnić sobie wysoki komfort codziennego użytkowania. Jakość konstrukcji ma ogromne znaczenie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że remont łazienki zwykle wykonywany jest raz na kilka lat. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej należy przeanalizować kilka czynników, które przedstawiono poniżej.

Optymalny rozmiar

Zanim odwiedzisz Sklep z kabinami prysznicowymi, dokonaj dokładnych pomiarów pomieszczenia. Może okazać się, że wybrany model jest za duży. Konstrukcja nie powinna zajmować przesadnie dużej ilości przestrzeni, ponieważ użytkowanie łazienki stanie się męczące. Małe, nieustawne wnętrza bywają problematyczne w aranżacji.

Niemal każdy sklep z kabinami prysznicowymi posiada w swojej ofercie modele narożne, które uchodzą za uniwersalne. Wkomponowanie ich w pomieszczenie nie stanowi zwykle żadnego wyzwania, jednak wiele zależy od umiejscowienia instalacji wodno-kanalizacyjnej. Alternatywą są kabiny prostokątne oraz wolnostojące.

Sposób otwierania drzwi

Sklep z prysznicami kabinowymi zapewnia szeroki wybór konstrukcji, co nie zawsze stanowi ułatwienie. Podczas podejmowania decyzji należy wybrać najlepszy sposób otwierania drzwi. Ogromną popularnością cieszą się drzwi przesuwne. Niezwykle istotne, aby bazowały one na wysokojakościowych komponentach, które zapewnią lekkie i bezproblemowe przesuwanie skrzydła.

W sklepach z kabinami prysznicowymi nie brakuje także modeli z drzwiami wahadłowymi oraz otwieranymi na zewnątrz. Wiele zależy od tego, w jakim miejscu będzie znajdować się konstrukcja. Trzeba również zwrócić uwagę, co znajdzie się wokół niej.

Kabina typu walk-in

Wśród kabin prysznicowych można znaleźć modele typu walk-in, które nie posiadają brodzika. Oznacza to, że podczas kąpieli znajdujemy się na tej samej wysokości, co podłoga. Takie rozwiązanie podnosi poziom ergonomii, co ma znaczenie dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych.

Kabina prysznicowa walk-in gwarantuje maksymalną szczelność konstrukcji. Jest projektowana w taki sposób, aby woda nie wypływała do pomieszczenia.