Skip to content Skip to footer

Innowacyjne rozwiązania dla przemysłu

Własne przedsiębiorstwo to duże wyzwanie i wiele spraw do ogarnięcia. Trzeba mieć pomysł na własny biznes, miejsce do pracy, dobrych pracowników i porządne urządzenia, bo bez nich żadna firma nie dała by rady. Obecnie sporym zainteresowaniem cieszy się branża przemysłowa, nic więc dziwnego, że różnego rodzaju sprzęty do cięcia i obróbki metalu są tak rozchwytywane.

Urządzenia do cięcia metalu

Bardzo popularnym urządzeniem, służącym do obróbki materiału o dużej twardości jest przecinarka. Urządzenia te występują w dwóch wersjach, w zależności od tempa i rodzaju pracy. Pierwsze z urządzeń to przecinarka taśmowa, drugie zaś to przecinarka tarczowa.

Przecinarka taśmowa jest mniej popularna od przecinarki taśmowej. Wykazuje ona mniejszą precyzję działania, dlatego wykorzystuje się ją do zadań, które tej precyzji nie wymagają. Przyda się do prostych zadań związanych z cięciem i obróbką metalu twardego, które równie często się wykonuje w każdej hali produkcyjnej.

Materiał tnący

W przypadku przecinarki taśmowej materiałem tnącym jest specjalna taśma, która porusza się dzięki dwóm obracającym się współbieżnie kołom. Jest to tak zwana taśma zębata. Jak widać urządzenie to składa się z niewielu elementów, co jest jej zaletą.

Tego typu urządzenie jest łatwe w obsłudze i działa dosyć intuicyjnie. Dlatego też z jego obsługą poradzi sobie nawet nowo przyjęty pracownik, który dopiero co uczy się swojego fachu. Przecinarkę taśmową można wykorzystać do obróbki różnych metali i stworzyć z nich przeróżne kształty i figury, z ciekawymi nacięciami i otworami.

Zalety przecinarki taśmowej

Mimo, że przecinarka ta jest mniej popularna od przecinarki tarczowej, to jednak ma ona sporo zalet. Przede wszystkim jest ona o wiele tańsza niż jej popularniejsza wersja. Zajmuje też mniej miejsca, co także zasługuje na uwagę, szczególnie w dużych przedsiębiorstwach, gdzie na hali produkcyjnej trzeba zmieścić wiele ważnych urządzeń i maszyn.

Kolejną zaletą jest to, że za pomocą przecinarki taśmowej można wyciąć różne nieregularne kształty, skomplikowane formy jak również można nią ciąć po linii prostej, co przydaje się w różnych sytuacjach. Maszyna nie jest awaryjna a części zamienne do niej są łatwo dostępne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy TOP Poręba.