Skip to content Skip to footer

Plany wakacyjne czas zacząć – gdzie jechać nad polskie morze?

W końcówce lat dziewięćdziesiątych XX i w początkach wieku XXI Bałtyk przegrywał konkurencję z tanimi pobytami nad ciepłymi morzami. Rodacy zamiast do Mielna woleli jechać w tropiki, gdzie niemal cały rok mieli gwarancję dobrej pogody. To już za nami – nasze morze znów jest modne. Plany wakacyjne czas zacząć, ale najpierw musi zapaść decyzja: gdzie jechać nad polskie morze?

Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego

Wybrzeże morskie w Polsce to ponad pięćset kilometrów plaż, w większości szerokich i piaszczystych. Wiele fragmentów wybrzeża leży w otulinie lasów sosnowych, co podnosi walory klimatyczne i zdrowotne tych miejsc.

Osoby planujące wypoczynek nad morzem mają do wyboru kilkaset miejscowości – od małych wiosek rybackich, poprzez modne i głośne kurorty aż do wielkich miast nad Zatoką Gdańską.

Nadbałtyckie plaże mają drobny, biały piasek. Są zadbane, czyste, zaopatrzone w kosze na odpady i toalety. W bezpośrednim sąsiedztwie plaż znajdują się liczne punkty gastronomiczne. Wiele polskich plaż odznaczona została Błękitną Flagą – wyróżnieniem, które otrzymują najlepsze i najpiękniejsze plaże świata.

Gdzie jechać nad polskie morze latem ?

O tym, gdzie jechać nad polskie morze podczas wakacji warto pomyśleć już teraz. Mimo rozbudowanej bazy noclegowej zdobycie atrakcyjnej rezerwacji późną wiosną czy latem jest bardzo trudne.

Wybierając kierunek podróży należy także ustalić rodzaj noclegu. To wiąże się zarówno z naszymi upodobaniami, jak i możliwościami finansowymi. Nocleg na kwaterze lub w apartamencie na mieście z rodziną to wydatek kilkuset złotych na dobę. Za jedną dobę w wielogwiazdkowym spa rodzina płaci około 1 tysiąca złotych.

Jeśli podróżujemy z dziećmi koniecznie sprawdźmy ofertę wypoczynku aktywnego oraz atrakcji dla najmłodszych. Jest pewne, że smażenie się na plaży na pewno znudzi się im szybko i będą oczekiwać od nas organizowania im różnych form zabaw.

Czy warto jechać nad morze zimą?

Zima to okres spokoju, ciszy, braku tłumów turystów na plaży i na mieście. Niestety jest to też okres mocno ograniczonej oferty gastronomicznej oraz rozrywkowej. Wyjazd zimowy najlepiej udaje się w obiektach noclegowych z pełnym zapleczem gastronomicznym oraz ze strefą wellness i spa

Zimowe spacery po plaży to okazja do zaczerpnięcia świeżego powietrza z dużą ilością jodu. W czasie pobytów zimowych nad morzem warto poznać ofertę kulturalną miejscowości nadmorskich oraz poświęcić czas na zwiedzanie.