Skip to content Skip to footer

Jak dobrać buty do stylizacji?

Buty stanowią nieodłączny element każdej stylizacji. W związku z tym niezwykle ważnym jest, aby dobrze się z nią komponowały, tworząc przy tym integralną całość. Jak się okazuje wiele osób ma trudności z właściwym ich dopasowaniem, dlatego w tym artykule powiemy sobie o tym, jakimi zasadami powinniśmy się kierować wybierając obuwie do danego outfitu.

Jakie obuwie sprawdzi się w przypadku stylizacji casualowych?

Styl casual, czyli styl codzienny, pozostawia dużą swobodę jeśli chodzi o zestawianie ze sobą rozmaitych elementów garderoby. Dokładnie to samo dotyczy doboru butów do stylizacji zaaranżowanych właśnie w tej konwencji. Opierając się jednak na konkretach, warto zwrócić uwagę na damskie stylizacje. Na przykład do zestawu dżinsowych spodni połączonych z t-shirtem oraz żakietem świetnie sprawdzą się buty damskie na koturnie czy klasyczne szpilki. W wielu przypadkach panie decydują się także na łączenie wyżej wspomnianych zestawów z tenisówkami czy butami typu Sneakersy i jak się okazuje prezentują się one całkiem nieźle. W przypadku panów, stylizacje casualowe bardzo często są uzupełnianie obuwiem typu mokasyny czy eleganckimi półbutami. Niejednokrotnie można zauważyć także casualowy outfit zestawiony z tenisówkami oraz innymi butami sportowymi.

Jakie obuwie sprawdzi się w stylizacjach eleganckich?

Mówiąc o eleganckich stylizacjach, to w tym wypadku utarły się pewne zasady, których warto przestrzegać choćby po to, aby nie popełnić faux pas. Wyżej wspomniane powinny być przede wszystkim stonowane jeśli chodzi o ich kolorystykę oraz dodatkowo posiadać odpowiedni fason oraz długość. Idąc tym tropem, w przypadku pań niewątpliwie warto zadbać o elegancką koszulę i spódnicę o odpowiedniej długości, czy wysmakowaną sukienkę. Jeśli chodzi natomiast o obuwie, to w tym wypadku można postawić również na buty damskie na koturnie w eleganckiej wersji oraz klasyczne szpilki. W przypadku panów z całą pewnością sprawdzi się garnitur, koszula, a wraz z nimi eleganckie półbuty. Warto zwrócić uwagę na to, że w przypadku mężczyzn elegancki outfit z reguły prezentuje się tak samo.

Jakie obuwie sprawdzi się w stylizacjach sportowych?

Jeśli chodzi o sportowe stylizacje, to w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie włożenie tenisówek lub butów sportowych typu Sneakersy. Sportowe outfity mają być co do zasady wygodne, a co za tym idzie składać się z luźnych i elastycznych spodni oraz przewiewnego t-shirtu. W związku z tym wyżej wspomniane rodzaje butów, niewątpliwie zapewnią tą wygodę swoim użytkownikom.