Bakterie do szamba to bezpieczna chemia gospodarcza, która idealnie sprawdza się w przydomowych szambach różnego typu, w tym również w ekologicznych zbiornikach i przydomowych oczyszczalniach. Warto wiedzieć, na jakiej zasadzie działają bakterie ekologiczne i w jaki sposób prawidłowo je wykorzystywać.
W jaki sposób działają bakterie do szamba?
Bakterie dedykowane do wykorzystywania w szambach i przydomowych oczyszczalniach to chemia ekologiczna, która jest bezpieczna dla otoczenia oraz środowiska naturalnego. Bakterie w szambach są niezbędne w procesie oczyszczania ścieków, neutralizacji nieczystości i zmniejszenia ilości płynów w zbiorniku. Bakterie w naturalny sposób zwiększają efektywność funkcjonowania zbiornika. Bakterie do szamba przyczyniają się do rozkładu chorobotwórczych bakterii E. Coli czy Salmonellę, które są groźne dla człowieka.
Korzyści, które niesie wykorzystywanie bakterii do szamba
Bakterie do szamb mają wiele korzystnych właściwości, o których warto pamiętać. Regularne stosowanie bakterii jest konieczne w zbiornikach, w których stosowana jest wyłącznie chemia ekologiczna.
– Niwelacja nieprzyjemnych zapachów – jak wiadomo, szamba wydzielają nieprzyjemny zapach, który przy zmianie pogody może być wyraźnie wyczuwalny w powietrzu. Ekologiczne bakterie niwelują i neutralizują te zapachy, ponieważ jest to naturalna chemia gospodarcza przyśpieszająca rozkład nieczystości i zapobiegająca tworzeniu się kożucha na ich wierzchu.
– Zwiększenie pojemności zbiornika – bakterie ekologiczne do szamba przyśpieszają rozkład substancji trafiających do szamba, rozpuszczają gęsty muł i z czasem regulują pojemność zbiornika. Dzięki temu można zmniejszyć koszty eksploatacyjne i zwiększyć wydajność przydomowego szamba.
– Wprowadzenie równowagi do flory bakteryjnej – w szambie bakterie powstają samoistnie, jednak na skutek działania wielu środków, między innymi środków czyszczących, ich populacja jest za niska. Wprowadzenie bakterii do szamba przywraca naturalną równowagę biologiczną szamba i przyśpieszają biodegradację zgromadzonego w nim materiału.
– Bakterie korzystnie wpływają na środowisko – bakterie do szamba przyśpieszają rozkład chorobotwórczych drobnoustrojów, które zawsze pojawiają się w szambach lub oczyszczalniach. Dzięki temu są przyjazne dla środowiska, ludzi oraz zwierząt, a także przyczyniają się do zmniejszenia korozji metalowych elementów szamba.