Skip to content Skip to footer

Jak radzić sobie z kontuzją?

Niemal każdego dnia może dojść do sytuacji, kiedy niefortunnie staniemy, potkniemy się, czy ktoś w komunikacji miejskiej się na nas przewróci i doprowadzi to do powstanie kontuzji. Jeżeli jest ona niewielka, to z powodzeniem uporamy się z nią sami, jednak w przypadku poważniejszej kontuzji, niezbędnym będzie konsultacja z lekarzem.

W przypadku jakich kontuzji powinniśmy udać się do ośrodka zdrowia w Mińsku Mazowieckim?

Przede wszystkim w sytuacjach, kiedy ból spowodowany kontuzją jest tak silny, że nie potrafimy się z nim uporać. Wówczas jest to oznaką, że dzieje się coś poważnego i zdecydowanie powinniśmy to skonsultować z lekarzem. W takiej sytuacji ośrodek zdrowia mińsk mazowiecki, wystawi nam skierowanie na badanie u ortopedy. Po diagnozie wystawionej przez lekarza, może okazać się, że nie jest to nic poważnego, a za sprawą regularnego nacierania sugerowaną maścią, pozbędziemy się uciążliwego bólu. Jeżeli jednak ortopeda stwierdzi, że nasza niedyspozycja jest poważniejsza, prawdopodobnie konieczna będzie rehabilitacja mińsk mazowiecki.

W tej sytuacji mamy tak naprawdę dwa warianty. Pierwszym z nich jest podjęcie rehabilitacji w Mińsku Mazowieckim na własną rękę, czyli podczas prywatnej wizyty u fizjoterapeuty. Drugim rozwiązaniem, jest otrzymanie od lekarza skierowania i poddanie się leczeniu na nfz. W drugim wypadku, musimy liczyć się jednak z tym, że rehabilitacja Mińsk Mazowiecki może się trochę przeciągnąć w czasie, ze względu na spore kolejki, jakie występują w ośrodku zdrowia w Mińsku Mazowieckim.

Jak wiadomo, zabiegi rekonwalescencyjne, jakie oferuje ośrodek zdrowia mińsk mazowiecki są dosyć oblegane, ze względu na ich nieodpłatność. W związku z powyższym, to na jaką formę leczenia się zdecydujemy, zależeć będzie przede wszystkim od tego, jakimi środkami finansowymi dysponujemy.

W ciężkich przypadkach, gdy kontuzja jest naprawdę poważna może dojść do sytuacji, kiedy otrzymamy pierwszeństwo do skorzystania z rehabilitacji i wówczas termin na jej rozpoczęcie zostanie dla nas wyznaczony szybciej. Taka sytuacja w rozumowaniu wielu osób daje świadectwo tego, czy kontuzja jakiej doświadczyli, jest na tyle poważna, że wymaga niemal natychmiastowej interwencji, a jeżeli jej termin jest wyznaczony na dwa miesiące do przodu, wówczas stanowi to potwierdzenie jej błahości. Nie dajmy się jednak zwieść, ponieważ każde dodatkowe nadwyrężenie może sprawić, że mała kontuzja zyska miano poważnej kontuzji.