Skip to content Skip to footer

Jak transportować i przechowywać owoce?

W dzisiejszych czasach bardzo mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w transporcie i magazynowaniu owoców pełnią skrzynie transportowe. W przypadku produktów o długiej przydatności do spożycia rodzaj skrzyń nie ma żadnego większego znaczenia. Zupełnie inaczej jest w przypadku owoców i warzyw, gdzie niezbędne jest użycie odpowiednich produktów. Dzięki naszym wskazówkom i poradom dowiedzą się Państwo, jak bezpiecznie przechowywać owoce.

Odpowiednia wentylacja

Aby owoce były świeże, pachnące i zdrowe pamiętać należy przede wszystkim o odpowiedniej wentylacji, która w tym konkretnym przypadku odgrywa bardzo ważną rolę. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że owoców i warzyw nie można przechowywać w zamkniętych pojemnikach. Jeżeli owoce nie będą mieć dostępu do świeżego powietrza to bardzo szybko pojawi się przegnicie. Godne polecenia są skrzynie na owoce, które mają perforowane ścianki i podstawę, dzięki której zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza.

Plastikowe i drewniane skrzynie – co wybrać?

W chwili obecnej na rynku dominują drewniane i plastikowe skrzynki na owoce, dlatego też warto dowiedzieć się na które modele należy postawić. Oba rozwiązania mają oczywiście swoje zalety i wady. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że drewniane skrzynie są naturalne, dlatego też są lepsze do magazynowania i transportowania owoców, ale wcale tak nie jest. Oryginalne Skrzynki plastikowe do owoców w całości wykonane są z materiałów neutralnych dla żywności i dla naszego zdrowia, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Plastikowe skrzynie na owoce można szybciej umyć i co najważniejsze charakteryzują się one większą trwałością.

Dlaczego warto postawić na plastikowe skrzynki na owoce?

Plastikowe skrzynki bardzo często posiadają wzmocnione słupki, dzięki czemu mogą pochwalić się nie tylko dużą ładownością, ale również odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dla wielu osób sporą zaletą plastikowych skrzyń na owoce jest także to, że są one dość lekkie, dzięki czemu łatwiej je przenosić i znacząco obniża się ciężar przewożonego transportu. Uniwersalne, wygodne i zdrowe skrzynki plastikowe do owoców są jedną z tych inwestycji, która na pewno się zwróci, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. W chwili obecnej jest to najlepszy wybór dla firm, które profesjonalnie zajmują się sadownictwem, przetwórstwem oraz dystrybucją owoców lub warzyw. Warto stawiać oczywiście na skrzynie od renomowanych producentów, które wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów.