Skip to content Skip to footer

Imprezy na wolnym powietrzu

Organizując imprezę na świeżym powietrzu warto zastanowić się nad zasadnością używania zastawy. Po to, aby potem mieć więcej pracy przy sprzątaniu? Chyba nie o to chodzi. Naczynia jednorazowe sklep internetowy, czy też stacjonarny zwykle oferuje w takich cenach, że po zrobieniu sobie rachunku opłacalność zwykle okazuje się lepszym pomysłem użycie jednorazówek, które potem można zwyczajnie wyrzucić do śmieci. Warto zainwestować później w pojemniki jednorazowe papierowe lub pojemniki plastikowe jednorazowe, które w takich sytuacjach również się przydają.

Rodzinny grill

Naczynia jednorazowe sklep internetowy oferuje zwykle w trochę niższej cenie jednak niż sklep stacjonarny i jeśli tylko kupi się dość sporą ich ilość to wysyłka i opłacalność powinna być dla nas korzystna. Rodzinne spotkanie na powietrzu w formie grilla zwykle jest dosyć dynamiczne, a jeśli są na nim również dzieci, to oprócz jednorazowych, nietłukących się naczyń warto pomyśleć o specjalnym obrusie, który po imprezie można również wyrzucić do worka ze śmieciami.

Firmowa impreza

Na imprezach firmowych klasyczne plastikowe naczynia mogą wyglądać nieco zbyt skromnie, a papierowe niezbyt solidnie. Na taką imprezę warto zainwestować w bambusowe naczynia jednorazowe, który nie dosyć, ze wyglądają pięknie, to są jeszcze ekologiczne. Jeżeli bambus nie wchodzi w grę można zdecydować się faktycznie na naczynia z plastiku, ale w ozdobnej, grubsze, specjalnej wersji, która będzie się elegancko prezentować. Nawet sztućce można dostać srebrne, a tak naprawdę plastikowe – nie widać tego jednak, bo prezentują się naprawdę świetnie.

Ekologia

Jeżeli ma się liczyć ekologia to plastik nie powinien w ogóle brać udziału w żadnej imprezie. Jedynym wyborem powinien być papier lub elegancki bambus – faktycznie dużo droższy, ale może być użyty na imprezach firmowych i bardziej uroczystych, kiedy to estetyka naprawdę bardzo się liczy. I do tego jest ekologicznie.

Co później z jedzeniem

Jedzenie, które zostaje po każdej z wymienionych imprez i po każdej innej warto zapakować w pojemniki jednorazowe i zabrać ze sobą do domu. Pojemniki plastikowe jednorazowe sprawdzą się najlepiej przede wszystkim dlatego, ze nawet podczas dłuższej podróży nic nie będzie ws tanie przemięknąć przez dno takiego pudełka i wszystko pozostanie najprawdopodobniej czyste.