Skip to content Skip to footer

Jakie worki foliowe do pakowania wybrać – zwykłe, czy strunowe

Aby trafnie wybrać odpowiednie torebki foliowe do pakowania, należy rozważyć, do czego będą przeznaczone. Jeżeli np. piekarnia potrzebuje zapakować do nich pieczywo, z pewnością wygodniejsze do tego celu okażą się zwykłe przezroczyste foliowe worki do pakowania. Natomiast do pakowania form płaskich, takich jak np. odzieży, lepiej sprawdzą się foliowe worki zamykane strunowo.

Z jakiego tworzywa powinny być worki foliowe do pakowania pieczywa?

Przede wszystkim muszą one być bezpieczne dla przechowywanej w nich żywności. Muszą zatem spełniać normy unijne, atesty dopuszczające foliówki do kontaktu z żywnością. Przy pakowaniu pieczywa w piekarni potrzebne są woreczki foliowe odporne na gorącą temperaturę.

Worki foliowe do pakowania powinny być także odporne na rozerwanie oraz nie przepuszczać wilgoci ani obcych zapachów. Chleb i bułki będą się ładnie eksponować w przezroczystych foliowych torebkach. Dzięki temu pieczywo będzie kusić swą pięknie wypieczoną chrupiąca skórką.

Woreczki foliowe spożywcze do zamrażania żywności – cienkie czy grube?

Ponieważ w zamrażalniku temperatura jest dość niska, ważne jest, aby zamrożone produkty nie zostały „przepalone” mrozem. Dlatego stosuje się do mrożonek znacznie grubszą folię niż tę wykorzystywaną do pakowania pieczywa.

Zatem woreczki foliowe spożywcze do żywności przeznaczonej do przechowywania w minusowych temperaturach winny być zdecydowanie o grubszej gramaturze. Mogą do tego służyć folijki o zamykaniu zwykłym (zawiązywane na pęk lub zapinane klipsem albo klejone taśmą) oraz strunowym.

Jakie worki foliowe do pakowania odzieży będą chronić ją przed wilgocią?

Bardzo dobrze sprawdzają się w takich sytuacjach worki z folii z zamykaniem strunowym. Idealnie „zaszywa” on otwór i zapobiega przedostawaniu się do wewnątrz wilgoci. Worki foliowe do pakowania odzieży muszą być nie tylko szczelne przy zamknięciu, ale także na całej swej powierzchni.

Aby tak było, folia musi być wykonana z odpowiednich polimerów. Wyprodukowane z nich worki winny być odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Muszą być także mocne i trwałe, aby zapakowany towar mógł bezpiecznie być przechowywany w magazynie i transportowany do sklepu.

Odzież w torebkach foliowych absolutnie nie może zawilgotnieć, gdyż wówczas mogłaby ulec zapleśnieniu i zniszczeniu. Dlatego tak istotne jest, aby pakować ją w solidne woreczki foliowe strunowe. Folia musi być gładka, przezroczysta i niegniotąca się, aby odzież w niej zawarta mogła ładnie się prezentować.