Skip to content Skip to footer

Kołdry całoroczne z różnym wypełnieniem

Na rynku dostępne są różne kołdry całoroczne, które to wypełnione są różnego typu wypełnieniem. Oprócz najbardziej ekskluzywnego wypełnienia czyli puchu, znajdziemy też pierze, a nawet wełniane kołdry całoroczne.

Pierze w kołdrach całorocznych

Wśród dostępnych na rynku ofert kołder całorocznych na pewno natkniemy się na kołdry wypełnione ptasim piórem wraz z puchem. Kołdry tego typu są cięższe, ich właściwości termoizolacyjne są nieco gorsze w porównaniu do tych, które wypełnione są puchem, jednak mimo to, nadal są to kołdry w 100% naturalne. Za kołdrą całoroczną wypełnioną pierzem przemawia też jej cena, która jest stosunkowo niska w porównaniu do kołder puchowych. Tu również powinniśmy stawiać na puch gęsi, który jest lepszej jakości i bardziej sprężysty. Porównując oferty producentów, wśród całorocznych kołder szukajmy takich, które będą składały się z około 70% pierza i 15% puchu (produkty tego typu nazywane są kołdrami pół-puchowymi).

Wełniane kołdry całoroczne

Wełna to kolejny materiał, który z powodzeniem wykorzystywany jest jako wypełnienie kołder. Najlepsza wełna to ta, która pochodzi z merynosów australijskich, ponieważ jest ona bardzo miękka i przyjemna w dotyku. Na rynku coraz częściej możemy znaleźć też kołdry, które wypełnione są wełną wielbłądzią, która to ma też swój charakterystyczny, brązowy kolor. Wielbłądzia wełna jest wyjątkowo sprężysta i pozwala skórze oddychać, co ciekawe też nie uczula, dlatego też nadaje się dla alergików.

Kaszmirowa kołdra całoroczna

Kołdry całoroczne wykonane z kaszmiru są zaliczane do produktów bardzo ekskluzywnych. Na tego typu kołdry powinny zdecydować się osoby, które kochają delikatne i lekkie kołdry.

Kaszmir jest bardzo przyjemny w dotyku, przy tym też niewiele waży, ale za to też świetnie izoluje ciepło. Wełna posiada takie właściwości, że grzeje zimą, zaś chłodzi w lecie, ponieważ posiada doskonale właściwości termoizolacyjne. Włoski wełniane rozprężają się pod wpływem temperatury. Co ciekawe materiał ten nie przyciąga kurzu i nadaje się dla alergików, którzy uczuleni są na roztocza. Kaszmirowe kołdry całoroczne to też świetne rozwiązanie dla dzieci. Z tego typu produktów powinni korzystać też wszyscy ci, którzy cierpią na dolegliwości reumatyczne, ponieważ materiał ten wpływa kojąco.

Kołdry całoroczne dostępne są w ofercie vegehome.pl