Skip to content Skip to footer

Korzeń kudzu – podstawowe informacje

O kudzu root mówi się coraz częściej, mimo że roślina popularna jest od wielu lat. Czym dokładnie jest suplement oparty na korzeniu kudzu? Oto kilka najistotniejszych informacji.

Co to jest kudzu root?

Kudzu, czyli opornik łatkowaty (z rodziny bobowatych) jest azjatycką rośliną o długich pnączach i dużym bulwiastym korzeniu, występującą dawniej przede wszystkim na terenie Japonii, Chin oraz Korei. Wzmianki na jej temat pojawiały się już w czasach starożytnych. Około 200 lat temu zyskała popularność także w USA, gdzie przywieziono ją z Azji. W latach osiemdziesiątych XX wieku stała się przedmiotem zainteresowań badaczy z Północnej Karoliny. Przeprowadzone analizy i testy wykazały wówczas, że korzeń kudzu posiada wiele właściwości zdrowotnych (więcej na ten temat poniżej). Obecnie kudzu root to popularny suplement diety, dostępny w wielu aptekach. Stosują go ludzie z różnorodnymi problemami psychofizycznymi.

Właściwości kudzu root

Korzeń kudzu wykorzystywany jest w celach leczniczych przy terapii wielu chorób, zaburzeń i nieprawidłowości. Posiada działanie przeciwbólowe, dlatego stosowany bywa przy migrenie i innych dolegliwościach związanych z bolesnością głowy, mięśni i stawów. Świetnie sprawdza się także w okresie przekwitania u kobiet i w andropauzie. Kudzu root wpływa na układ krwionośny, obniżając ciśnienie. Wiele osób stosuje środek przy problemach trawiennych i chorobach żołądka, wątroby i dwunastnicy. Przy okazji kudzu jest też sposobem na szybsze odchudzanie. Ponadto roślina wpływa na stan skóry i zapobiega szybkiemu starzeniu. Eliminuje też napięcia i odczucie zmęczenia, uspokaja, polepsza samopoczucie. Dzięki temu korzeń kudzu radzi sobie dobrze jako środek do walki z nałogami (alkohol, nikotyna).

Kudzu cena

Ilość pozytywnych właściwości rośliny sprawia, że coraz większe grono osób interesuje się jej stosowaniem. Przy zakupie kudzu cena bywa miłym zaskoczeniem – środek w postaci suplementu w tabletkach jest nie tylko łatwo dostępny dla każdego, ale również jego koszt jest przystępny. Zważywszy na możliwości korzenia kudzu, wydatek rzędu 40-50 złotych (w zależności od apteki) za opakowanie zawierające 90 kapsułek 500 mg nie jest wygórowaną ceną. Warto więc spróbować tego środka, zwłaszcza że jest to suplement naturalny, w którego składzie znajduje się jedynie korzeń kudzu i ekstrakt z niego. Wiele osób, które zdecydowały się na jego stosowanie jest zadowolonych i szybko zauważa pierwsze efekty działania.