Skip to content Skip to footer

Kurs języka angielskiego dla dzieci

Wielu rodziców rozumie, że edukacja na dobrym poziomie zapewni im lepszy start w dorosłe życie. Z tego powodu zapisują je na dodatkowe zajęcia. Idea jest słuszna, ale nie można przesadzić. Maluch musi mieć czas na normalne dzieciństwo i rozwój zgony z wiekiem.

Przedszkola z językiem angielskim

Małe dzieci w sposób naturalny ciekawe są świata i wiedze o nim czerpią w sposób naturalny, oczywiście na odpowiednim poziomie percepcji. Najlepszym sposobem na naukę przedszkolaków jest zabawa, podczas której dziecko oswaja się z zasadami higieny, bezpiecznych zachowań na ulicy, współpracy w grupie lub może uczyć się języka angielskiego.

W dużych miastach powstaje coraz więcej przedszkoli dwujęzycznych. To odpowiedź na zapotrzebowanie rodziców. Jest to bardzo dobry trend, bo przedszkolak bardzo łatwo chłonie wszystkie nowe informacje. W takich przedszkolach zajęcia najczęściej prowadzi dwóch wychowawców, jeden posługujący się językiem polskim, drugi angielskim. Dzieci w sposób naturalny przyswajają całe frazy, uczą się piosenek. Bardzo szybko uczą się rozmawiać po angielsku, bez żadnych oporów i zastanawiania się nad poprawnością językową.

Przedszkola, które nie są dwujęzyczne mają w swojej ofercie kurs języka angielskiego dla dzieci. Najczęściej odbywa się on w czasie pobytu dziecka w przedszkolu, więc nie dezorganizuje to czasu rodziców. Tego typu kursy z reguły są tańsze niż kurs języka angielskiego organizowany w prywatnej szkole.

Kursy angielskiego dla dzieci w szkołach prywatnych

Nie wszystkie przedszkola oferują kursy języka angielskiego, w takiej sytuacji rodzice mają do wyboru prywatne szkoły językowe z taką ofertą. Wyboru trzeba dokonać bardzo starannie dopasowując kurs języka angielskiego do wieku dziecka. Pedagodzy i psycholodzy na tym etapie odradzają zajęcia indywidualne, które mogą stresować dziecko.

Najlepiej wybrać zajęcia w kilkuosobowej grupie rówieśniczej, która połączy naukę z zabawą. Dodatkowo dziecko będzie miało możliwość nawiązania nowych kontaktów społecznych.

Rodzice powinni pamiętać, że zajęcia muszą sprawiać dziecku przyjemność, wtedy będą nauka będzie najbardziej efektywna. Jeżeli dziecko nie chce chodzić na kurs języka angielskiego to trzeba znaleźć przyczynę, może nie lubi pani lub kolegów. Warto wtedy pomyśleć o zmianie szkoły.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.