Skip to content Skip to footer

Moda na wiaty rowerowe

W ostatnim czasie jest duży boom na aktywny tryb życia i ekologiczne rozwiązania, dlatego też coraz częściej można spotkać profesjonalne wiaty rowerowe. Ich głównym zadaniem jest zachęcenie mieszkańców do aktywności fizycznej, a dokładniej mówiąc do jazdy na rowerach, które są najlepszą alternatywą dla samochodów. W Polsce pogoda pozostawia wiele do życzenia, dlatego też wiaty są naprawdę bardzo przydatne. Dzięki nim można zabezpieczyć się nie tylko przed deszczem, ale również przed promieniami słonecznymi.

Moda na wiaty aluminiowe

W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się wiaty rowerowe wykonane w całości z aluminium. Jest to solidne i co najważniejsze bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w naszych warunkach pogodowych. Sporą zaletą aluminiowych wiat rowerowych jest nie tylko ich funkcjonalność, ale również to, że znacząco podnoszą walory estetyczne danej przestrzeni.

Gdzie można kupić wiaty na rowery?

Na rynku jest wiele profesjonalnych firm, które specjalizują się w dystrybucji wiat rowerowych. Warto wspomnieć również i o tym, że można znaleźć wiele rzetelnych firm, które wykonują wiaty rowerowe producent na indywidualne zamówienie. Jest to bardzo doskonała propozycja dla tych osób, które potrzebują nietypowych wiat albo mają mało miejsca do zagospodarowania. Wysokiej jakości wiaty na rowery można znaleźć również na aukcjach internetowych. Mowa tutaj nie tylko o nowych, ale również i używanych konstrukcjach, które dostępne są w bardzo atrakcyjnej cenie.

Porządne stojaki na rowery

Nowe wiaty rowerowe producent to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby postawić na porządne stojaki rowerowe. Najlepszym wyborem są stojaki typu barierka, które są wygodne i bardzo bezpieczne. Jeżeli chodzi o sam materiał wykonania to warto postawić na modele aluminiowe albo stojaki wykonane w całości ze stali nierdzewnej. Stojaki można zamontować nie tylko poprzez zabetonowanie, ale również za pomocą specjalnej stopy montażowej. Stojaki bez żadnego większego problemu zamontuje się nie tylko na specjalnych płytach chodnikowych, ale również na zwykłym trawniku. Godne polecenia są także szeregowe stojaki rowerowe, które zajmują mało miejsca. Nowe stojaki tak samo zresztą jak i wiaty na rowery to inwestycja na lata, dlatego też nie warto na nich oszczędzać.