Skip to content Skip to footer

Naczynia i sztućce jednorazowe- co znajdziemy na rynku

Naczynia i opakowania jednorazowe są dziś wykorzystywane w bardzo szerokim zakresie. Zarówno w gospodarstwach domowych, przemyśle czy gastronomii. Dziś trudno czasem nawet wyobrazić sobie bez nich życie, ale co tak naprawdę w tym zakresie najczęściej oferuje hurtownia opakowań jednorazowych.

Opakowania jednorazowe

Na rynku dostępny jest bardzo szeroki zakres różnego rodzaju opakowań jednorazowych, zarówno do produktów spożywczych jak i innych gałęzi przemysłu. Zaliczyć do tego można oczywiście wszelkiego rodzaju woreczki i siatki. Ale na rynku jest prawdziwa mnogość produktów tego typu.Warto wymienić chociażby różnego rodzaju papierowe i plastikowe pudełka do cukiernictwa. Pojemniki do zup czy sałatek, styropianowe opakowania obiadowe, czy plastikowe pojemniki, w których można zgrzewać potrawy. Będą to zarówno pojemniki przeznaczone wyłącznie do przenoszenia potraw, jak i takie, w których można bezpiecznie podgrzewać potrawy np. w mikrofalówce.

Naczynia jednorazowe

Naczynia jednorazowe nie są może stosowane w przemyśle, ale gastronomia i gospodarstwa domowe bardzo często z nich korzystają, podobnie zresztą jak wiele sieci sklepów, czy choćby stacji benzynowych. Wykorzystywane są najczęściej wszędzie tam, gdzie bardzo szybko serwuje się nam gotowe dania.

Wśród naczyń jednorazowych będą znów wymienione powyżej pojemniki na zupę i sałatki. Ale przede wszystkim są to wszelkiego rodzaju talerze i tacki. Naczynia wykonywane są najczęściej z tworzywa sztucznego, papieru lub styropianu. Tace do serwowania wykonuje się zwykle albo z foli aluminiowej, albo z plastiku. W komplecie do naczyń znajdziemy również sztućce jednorazowe czy słomki, najczęściej wykonane z plastiku

Co z tą ekologią

Trendy na rynku ulegają ciągłym zmianom, i podobnie jest w zakresie opakowań i naczyń jednorazowych. Coraz więcej osób żyje w duch zero waste lub less waste i uważnie zwraca uwagę z czego wykonane są zwłaszcza produkty jednorazowe. Także hurtownia opakowań jednorazowych musi dostosować się do tego trendu. Właśnie dlatego zamiast opakowań plastikowych, oprócz papieru, coraz częściej oferowane są produkty podlegające łatwemu kompostowaniu.

Do takich produktów będą należały między innymi talerze wykonane z gryki, które po posiłku można nawet schrupać. Coraz częściej hurtownie opakowań jednorazowych oferują również torby papierowe lub biodegradowalne czy drewniane sztućce.