Skip to content Skip to footer

Gdzie można kupić optykę myśliwską?

Gdzie można kupić optykę myśliwską?

Optyka myśliwska, czyli lornetki i lunety są niezbędnym wyposażeniem każdego myśliwego. Trudno wyobrazić sobie udane polowanie bez tego użytecznego sprzętu. Nie łatwo jest jednak go kupić. Gdzie powinno się go szukać?

Profesjonalne sklepy

W specjalistycznych sklepach myśliwskich można zakupić cały sprzęt, który może przydać się w czasie polowania. Sprzedawane w nich towary są nowe. Ogromnym plusem jest to, że każdą rzecz można zobaczyć na żywo i chwycić w rękę. Towary są materialne, więc można się do nich przymierzyć. Dobre wyposażenie sporo kosztuje, więc trudno uważaj nowe egzemplarze za konkurencyjne dla tych z drugiej ręki. Optyka używana nie jest do zakupienia w zwykłych sklepach. Najlepiej jest szukać jej w sieci.

Portale aukcyjne

Używana optyka myśliwska jest dostępna na najważniejszych polskich portalach aukcyjnych. Należy jednak pamiętać, że sprzedający musi zapłacić prowizję od każdej transakcji. Zazwyczaj wynosi ona 10% ostatecznej kwoty towaru. W praktyce, oznacza to, że optyka używana jest sprzedawana o 10% drożej niż wskazywałaby na to jej właściwa wartość. Oczywiste jest to, że ostatecznie koszt prowizji jest przenoszony na kupującego. Żaden sprzedawca nie chce przecież przepłacać, czy dopłacać.

Portal z używaną optyką myśliwską

Takie portale to ciekawa alternatywa. Na portalach z używaną optyką myśliwską można kupić wszystko z drugiej ręki. Sprzęt jest tani, ale wymaga również sprawdzenia. Jak każda używana rzecz, optyka może nosić ślady wcześniejszego korzystania z niej. Cena towaru powinna, więc być uzależniona od jego stanu i jakości. Jako, że używana optyka myśliwska jest dużo tańsza niż nowa, można rozważyć zakup sprzętu porysowanego lub lekko uszkodzonego. Czasami można naprawić go niewielkim kosztem. Z takiego rozwiązania powinni korzystać szczególnie ci, którzy potrafią majsterkować i nie boją się wyzwań. Taki sprzęt jest też idealny do nanoszenia własnych przeróbek i poprawek. Warto też pamiętać, że rysy lub otarcia obudowy nie wpływają na jakość i działanie optyki. Sprzęt z takimi wadami można zakupić taniej, a mimo to korzystanie z niego odbywa się w sposób w pełni normalny. Portal z używaną optyką myśliwską pozwala, więc na ogromne oszczędności.