Skip to content Skip to footer

Odpowiednie pojemniki na jabłka

Przechowywanie owoców ma bardzo duże znaczenie, jak chodzi o zachowanie ich odpowiedniego wyglądu oraz świeżości na długi czas. W zależności od wybranych pojemników, bardzo często są one zbierane do nich od razu, aby uniknąć niepotrzebnego przekładania owoców. Zabiera to nie tylko sporo czasu, ale również naraża same owoce na uszkodzenia, które mogą doprowadzać do ich uszkodzeń.

Dobre skrzynki na jabłka

Odpowiedniej wielkości skrzynki na jabłka to kilka rozmiarów, które są najczęściej wykorzystywane przez sadowników. Jeśli chodzi o dostarczenie owoców bezpośrednio do odbiorcy, czyli sklepów, w znacznej większości wykorzystuje się do tego mniejsze skrzynki. Mogą one pomieścić 15 lub 20 kilogramów owoców, a ich wielkość jest dostosowana do najczęściej spotykanych regałów i półek sklepowych. Bez problemu można je nie tylko eksponować na sklepie, ale również przechowywać we właściwy sposób. Bardzo często owoce w takich właśnie skrzynkach zamawiają również restauracje. W takich miejscach bardzo ważna jest świeżość owoców, dlatego wiele z nich zamawia warzywa i owoce częściej, ale w pojemnikach o mniejszej wadze. W sklepach można spotkać również większe Skrzynie na jabłka, mieszczące około 100 kilogramów owoców. Mogą być one eksponowane bez większych problemów, szczególnie w dużych powierzchniowo sklepach zyskują sobie uznanie.

Odpowiedni transport owoców

Większe skrzynie na jabłka bardzo często są również wykorzystywane do transportu owoców. Jeśli zachodzi potrzeba ich transportu w większej ilości, często stosuje się również skrzyniopalety na jabłka. Wykonane z drewna lub z plastiku przystosowane są do ich przenoszenia przez wózki widłowe. W zależności od wielkości owoców, skrzyniopalety na jabłka mogą pomieścić nawet 350 kilogramów owoców. Zastosowanie takich opakowań znacznie przyspiesza zbiór a także ułatwia ich transport. Ponadto sadownicy wskazują również na cenę zbioru jabłek. Im większe pojemniki na owoce, do których realizowany jest zbiór, tym zazwyczaj niższy jest jego koszt w przeliczeniu na kilogram owoców. Dzięki temu mogą nie tylko oferować produkty po niższej cenie, ale również liczyć na większy zarobek. Duże skrzyniopalety stosowane są w przypadku dostarczania owoców do przetwórców lub ich wysyłania na duże odległości. Takie rozwiązanie zapewnia również większą pewność tego, że dotrą na miejsce w stanie nienaruszonym. Skrzyniopalety i skrzynki na jabłka, zarówno te wykonane z drewna jak i te wykonane z plastiku są produktami do wielokrotnego użytku.