Odżywcza moc bakalii, w tym migdałów od zawsze była ceniona i lubiana. Bogate w wiele odżywczych kwasów i witamin ziarenka są doskonałą przekąską, którą warto zastępować kuszące słodkości. Jednak te same składniki mogą być używane w preparatach nakładanych na skórę, o czym nie każdy wie. Peeling kwasem migdałowym jest jednym z nieocenionych sposobów na odżywienie i zrewitalizowanie zmęczonego lub wysuszonego organizmu. Jak działa?
Silne „trio” wartości odżywczych
„Trójkąt mocy” – tak można nazwać trzy podstawowe wartości migdałów, które sprawiają, że wszelkie zmiany trądzikowe i zapalne skóry, a także otwarte pory, wągry i złuszczenia, przestają istnieć. Peeling kwasem migdałowym, dzięki związkom minerałów i witamin wykazuje działania antybakteryjne, keratolityczne, oraz regulujące wydzielanie sebum. I to właśnie jest kluczem sukcesu preparatu, który można wykonywać samodzielnie, podczas domowych rytuałów, bądź znaleźć w ofertach zabiegów kosmetycznych.
Podium dla kwasu migdałowego
Rynek kosmetyczny oferuje szereg różnych preparatów, które w drogeriach, aptekach i gablotkach salonów są wyeksponowane jeden obok drugiego. Co wyróżnia peeling kwasem migdałowym od swoich asortymentowych współtowarzyszy? Czysta postać migdałów, wykazujących gorzki posmak zostaje poddana rozpuszczeniu w alkoholu etylowym i izopropylowym, jednocześnie nie tracąc swoich najważniejszych właściwości. A należą do nich silne czynniki przeciwbakteryjne, idące w parze z delikatnością działania. Co to oznacza? Zabieg pielęgnacyjny na bazie kwasu migdałowego mogą stosować panie o każdym typie cery, w każdym wieku i (co ważne) o każdej porze roku. Warunki atmosferyczne różnie oddziałują na skórę, oraz nałożone na niej preparaty. Peeling kwasem migdałowym ma właściwości antyfotouczulające, co oznacza, że łagodnie koreluje z promieniami słonecznymi UV lub mrozem, nie powodując podrażnień i reakcji alergicznych.
Małe ziarenka o wielkiej mocy
Zastanawiając się nad zdrową, bliską naturze alternatywą kosmetyków na trądzik, skórę problematyczną, suchą lub odwodnioną, warto sięgnąć do źródła, które dotąd było kojarzone tylko ze smaczną przekąską. Efektem stosowania kwasu migdałowego jest czysta skóra, zwężone pory, zniwelowane zaskórniki, wągry i stany zapalne. Nawet jeśli cera nie jest problematyczna, to silne właściwości preparatu wspomagają skórę na co dzień przez nawilżanie, ujędrnianie i uelastycznianie, a także spłycanie drobnych zmarszczek. Wszystkie te parametry sprawiają, że naturalny kosmetyk wyprzedza swoich komercyjnych towarzyszy.