Skip to content Skip to footer

Pianka polietylenowa

Zakupy przez Internet stają się coraz popularniejsze z roku na rok. Szczególnie intensywny przyrost zainteresowania zakupami w sieci widoczny był w czasie pandemii koronawirusa. Wtedy to wszyscy, którzy chcieli uniknąć kontaktu z innymi ludźmi, kupowali w sieci dosłownie wszystko – od elektroniki po artykuły spożywcze. Aby bezpiecznie dostarczyć je od zamawiającego, konieczne jest ich odpowiednie spakowanie.

Zabezpieczenie na czas transportu

W czasie transportu następuje najwięcej uszkodzeń towarów, które kupowane są w sieci. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia, warto zabezpieczyć przedmiot za pomocą specjalnego wypełniacza lub pianki polietylenowej. Pianka w rolce świetnie nadaje się do wypełniania pustych przestrzeni w kartonach z przesyłkami. Jest lekka i elastyczna, więc można ją na tyle uformować, by wypełniła dowolną przestrzeń. Pianka w rolce jest też jednym z tańszych wypełniaczy – metr kwadratowy kosztuje w granicach 1zł. Pianka polietylenowa dostępna jest w różnych grubościach, jednak największą popularnością cieszy się pianka o grubości 2mm. Jest ona wystarczająco gruba, by zabezpieczyć przesyłkę przed przypadkowym uszkodzeniem oraz wystarczająco cienka, by nadmiernie nie zwiększyć jej wymiarów. Za pomocą pianki polietylenowej można zabezpieczać na czas transportu zarówno przedmioty, które są odporne na uszkodzenia oraz takie, które wydają się być delikatne (na przykład naczynia z porcelany, ceramiki czy szkła). Pianka polietylenowa doskonale zabezpiecza również sprzęty AGD oraz elektronikę.

Pianka polietylenowa producent

W Polsce działa kilka firm zajmujących się produkcją pianki polietylenowej. Większość z nich oferuje piankę w rolce – czyli piankę polietylenową sprzedawaną w formie nawoju o długości nawet kilkuset metrów. Większość producentów pianki poliuretanowej do pakowania i wysyłki prowadzi swoje sklepy internetowe, w których można taką piankę zakupić. Ceny w takich sklepach są zazwyczaj nieco niższe, niż w sklepach ogłaszających się na popularnych portalach sprzedaży internetowej. Chcąc kupić niedrogo większa ilość pianki polietylenowej, warto udać się bezpośrednio do producenta.