Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto wybrać program solidworks?

Osoby, które pracują w CAD 3D lub chcą rozpocząć przygodę w tej branży bardzo często zastanawiają się nad wyborem najlepszego oprogramowania. Obecnie specjaliści polecają oprogramowanie światowego lidera, czyli solidworks.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup programu solidworks?

Należy przede wszystkim mieć świadomość, że Solidworks jest obecnie liderem na światowym rynku jeżeli chodzi o oprogramowanie CAD 3D. Wartym podkreślenia jest również fakt, że pierwsza edycja ujrzała światło dzienne już w 1995 roku. Od tego momentu na całym świecie zainstalowano ponad 2,7 mln licencji.

Inżynierów do korzystania z omawianego oprogramowania, a także projektowania przekonały przede wszystkim niezwykle rozbudowane możliwości przy niezwykle łatwej obsłudze. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że solidworks posiada bardzo przyjazne środowisko pracy. Użytkownicy mogą bowiem praktycznie do każdego polecenia i każdej funkcji dostać się na różne sposoby. Jest to ogromne ułatwienie przede wszystkim dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w tego typu oprogramowaniu. Trzeba jednak podkreślić, że nie jest to program do nauki. Przeznaczony jest on bowiem do modelowania 3D, obliczeń, wizualizacji, a także tworzenia projektów czy analiz.

Solidworks standard cena

Użytkownik ma możliwość zdecydowania się na licencję w trzech wersjach. Solidworks standard cena to koszt w wysokości 1250 euro rocznie. Za oprogramowanie Solidworks cena w wersji professional trzeba zapłacić 1450 euro na rok. Z kolei za Solidworks cena w wersji premium to 1850 euro rocznie.

Co wyróżnia oprogramowanie na rynku?

Warto zaznaczyć, że cecha charakterystyczną, która wyróżnia solidworks na tle konkurencyjnych produktów jest bardzo wysoka wydajność. Użytkownik może bowiem bez problemu wykorzystywać oprogramowanie do pracy na zdecydowanie większych złożeniach czy generować widoki przekroju, które składają się z dziesiątek tysięcy komponentów. Program pozwala także na renderowanie nawet najbardziej wymagających scen. Obecnie nie ma na świecie bardziej wydajnego programu CAD 3D na świecie. Użytkownik decydując się na omawiane oprogramowanie może mieć pewność, że jego projekty powstaną w najkrótszym możliwym czasie. Ponadto jest to skalowalny system. Jeżeli pojawią się nowe potrzeby, możliwe jest doinstalowanie nowszych modułów.